• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zakup laptopa

Object Storage Arubacloud
+1 głos
119 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2023 w Sprzęt komputerowy przez Eliasz Nowicjusz (200 p.)
W najbliższym czasie planuje kupić laptopa. Służył będzie do nauki na studiach informatycznych i do nauki programowania.

Budżet jakim dysponuje to 5000 zł, ewentualnie 6000 zł.

Co sądzicie o tym sprzęcie?

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lg-laptop-gram-16-i7-16gb-512ssd-w11_1.bhtml?&&gclid=Cj0KCQiA6LyfBhC3ARIsAG4gkF8LWBao8U6h3ccA3LVCa9hicuaWxjyq63ZG1YF2f4WfM5SAlreDEHIaAm9XEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

Zastanawiam się też nad Macbook Air M1 z 16 GB ram, martwi mnie tylko mały ekran więc dokupiłbym do tego również coś w tym stylu

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/monitor-przenosny-lg-16mq70-16-wqxga?gclid=Cj0KCQiA6LyfBhC3ARIsAG4gkF8HAIzB48oi8Lx_Ifjb8HsOZjFaQ4XKrQZRKHPu342GrHP0XziATqgaAjjNEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Nie wiem tylko czy nie będzie to problematyczne noszenie takiego ekranu z laptopem.

Chętnie poznałbym opinię kogoś kto się na tym zna. :)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 18 lutego 2023 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
Wydaje mi się, że jeżeli to ma być komputer na studia to generalnie komputer do użytku biurowego styknie.

Widze jako propozycje LG gram, można równie wziąć pod uwagę Huawei Matebook (wyglądem przypomina maca i do tego całkiem sprawnie działa). Huawei przez sankcje nałożone przez USA wziął się ostro do roboty co skutkuje ciekawymi urządzeniami w przystepnej cenie.

Gdybym miał kupowac aktualnie laptopa swój wzrok skierowanym w stronę Dell'a (np. Vostro z Ryzen). Ostatecznie jeszcze HP Victus miały nieźłe parametry. Zaryzkowalbym 32gb ramu bo zawsze będzie można odpalić jakaś dodatkowa maszynę wirtualną / w końcu studia informatyczne.

Jeżeli coś mogę doradzić to jak największy ekran - 16". Tanie macki może i da się dostać za 4000-5000 ale co z tego jak ekran dostajemy 13" - moim zdaniem nie do pracy bez dodatkowego monitora - no chyba, że chcemy sobie zagwarantować wizytę u okulisty w przeciągu roku. W macach jest niby Retina co sprawia, że nawet 13" ekrany nie są tragiczne ale większy zawsze na plus.
komentarz 18 lutego 2023 przez Eliasz Nowicjusz (200 p.)
Dzięki, zastanawiałem się właśnie nad Matebookiem D16 od Huawei'a, wezmę pod uwagę Pana opinię.
0 głosów
odpowiedź 18 lutego 2023 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
A musi to być latptop? Dużo podróżujesz, zmieniasz miejsca zamieszkania? W wielu sytuacjach desktop jest lepszym rozwiązaniem (za te same pieniądze dostaniesz sporo więcej).

Wybór PC a MAC nie jest łatwy, szczególnie, że na studiach informatycznych czasami wymagają technologii, które potrzebują Winzgrozę, np. technologie Microsoft. Trzeba zapytać czy korzystanie z MAC-a będzie na Twojej uczelni OK. Oczywiście zawsze można mieć wirtualkę z Windowsem.

Nowe Apple MAC na procesorach M1 i M2 (+ wersjach Max, Pro) to rewelacja. Nigdy nie byłem fanem Apple, ale nowe komputery z rewolucyjnymi procesorami Apple Silicon to naprawdę świetna rzecz.

Tylko zamiast Macbooka wziąłbym raczej Mac Mini (z 16 GB RAM jest optymalny) i tak piszesz, że podłączysz większy monitor. W mojej ocenie wyświetlacze 13, 14 czy 15 cali przy długotrwałej pracy nie są zbyt komfortowe i tak zawsze lepiej mieć na biurku zewnętrzny monitor. To jest jeden z powodów dla których jest umiarkowanym miłośnikiem laptopów :)
komentarz 18 lutego 2023 przez Eliasz Nowicjusz (200 p.)
Dzięki za opinie! Wezmę pod uwagę. Co do stacjonarki, obecnie raczej się nie sprawdzi, gdyż często się przemieszczam i potrzebuje czegoś co mogę ze sobą brać.
komentarz 18 lutego 2023 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
To Macbook M1/M2 z 16 GB z 13" + Monitor 24+ cale będzie dobrym rozwiązaniem

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 368 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2019 w Sprzęt komputerowy przez mietek_arduino Początkujący (330 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 227 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez polow Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
9 odpowiedzi 470 wizyt
pytanie zadane 14 października 2018 w Sprzęt komputerowy przez szym1x Nowicjusz (220 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...