• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brak obrazu w laptopie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
416 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2023 w Sprzęt komputerowy przez Grozmo Użytkownik (750 p.)
Mam laptopa, po podłączeniu do innego monitora obraz się wyświetla ale na wbudowanym w laptopie już nie.

Myślałem że jest to może problem matrycy ale zrobiłem takie coś że rozkręciłem laptopa wyciągnąłem baterie włożyłem nowy pusty dysk SSD i pendrive z instalką windowsa i podłączyłem go przy użyciu HDMI do telewizora i w momencie kiedy go uruchomiłem to mi obraz zadziałał w laptopie, zrobiłem pełną instalacje windowsa i zainstalowałem aktualizacje i sterowniki które tylko mogłem bo krzyczał że aby zaktualizować niektóre sterowniki to bateria musi być naładowana do minimum 40%, podczas aktualizacji uruchomił się kilka razy i ekran normalnie działał w laptopie, po zakończeniu instalacji aktualizacji zabrałem go do pokoju i włożyłem mu z powrotem baterie i podczas próby uruchomienia komputera ekran znów był czarny, więc wyciągnąłem baterie ale teraz pomimo że próbowałem jeszcze raz windowsa instalować to ekran jest cały czas czarny w laptopie
komentarz 17 lutego 2023 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Sama matryca może być ok, problem może być z jej podświetleniem.

Pokazuje się logo startowe jak włączasz laptopa?
komentarz 17 lutego 2023 przez Grozmo Użytkownik (750 p.)
Nie, nic zupełnie.
komentarz 17 lutego 2023 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Możesz jeszcze sprawdzić dla świętego spokoju w menedżerze urządzeń, czy system widzi oba czipy graficzne (no chyba że jest tylko integra).

Co to za laptop?
komentarz 18 lutego 2023 przez Grozmo Użytkownik (750 p.)
HP elitebook x360 1040 g5

Tylko integra i widzi normalnie
komentarz 18 lutego 2023 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Niewykluczone, że coś jest nie tak z kablem łączącym matrycę z płytą... albo przetwornica w inwerterze.

Jak czujesz się na siłach, możesz spróbować wypiąć kabel matrycy i wpiąć go z powrotem (czasami takie zabiegi pomagają). A jeśli nie, daj do serwisu.
komentarz 18 lutego 2023 przez Grozmo Użytkownik (750 p.)
Już to robiłem, wypiąłem kabel od matrycy i nie pomaga
komentarz 18 lutego 2023 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
W takim razie serwis...
komentarz 18 lutego 2023 przez Grozmo Użytkownik (750 p.)
Ale interesuje mnie dlaczego to zadziałało raz, dlaczego ten ekran zadziałał
komentarz 18 lutego 2023 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
No jeśli to wina kabla, to zwykłe poruszenie klapą może połączyć na chwilę jakąś linię sygnałową. Bez bardziej wnikliwej diagnostyki trudno powiedzieć coś bardziej konkretnego.

A w jakich okolicznościach ekran przestał działać?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 321 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2021 w Sprzęt komputerowy przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 2,114 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 76 wizyt

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...