• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Najmocniejszy PC dla Windows98

Object Storage Arubacloud
0 głosów
138 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2023 w Sprzęt komputerowy przez whileTrue Nowicjusz (140 p.)

W 2001 roku w domu rodzinnym zawitał pierwszy komputer. Ale niestety, już na tamte lata był przestarzały. Celeron niecałe 500 mhz, pamięć ram 32 mb i karta graficzna, która ... nie obsługiwała 3D. Oczywiście w kolejnym roku sprzęt się rozbudowało, dodało więcej pamięci, wymieniło dysk i kartę graficzną, dokupiło też napęd Cd-rom bo nie było w zestawie :)

Mimo, że w tamtych czasach w moim środowisku pc nie miało zbyt wiele osób, te które go posiadały cieszyły się znacznie mocniejszym sprzętem, przez co zieleniałem z zazdrości - Pentium 3 800mhz, 256 mb ram i Geforce 2.

I teraz po latach marzy się mi mocarny pc z 2001 roku.

W związku z tym pragnę złożyć jak najmocniejszy pc pod Windows 98. Wpadł mi w oko P3 1400 mhz, tylko nie jestem przekonany czy Windows08 go obsłuży. Do tego 512 mb ram bo przy Win98 więcej nie da rady i karta Geforce 3 lub 4 (ale bardziej skłaniam się ku 3 bo debiutowała w 2001 jako hit).

A co Wy możecie zaproponować?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 8 lutego 2023 przez tangarr Mędrzec (154,780 p.)
Problem nie leży w procesorze a w dostępności sterowników dla reszty podzespołów. Musisz wygooglować wszystkie podzespoły (zwłaszcza płytę główną).

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 681 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez ASokolek Nowicjusz (120 p.)
+2 głosów
5 odpowiedzi 649 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez orpy Nowicjusz (200 p.)
+2 głosów
5 odpowiedzi 216 wizyt

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...