• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Office- Czy warto go umieć?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
186 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Radosław Pałka Nowicjusz (190 p.)
Czy programista powinien umieć w Excela, lub pakiet Office
komentarz 2 lutego 2023 przez Iei Obywatel (1,950 p.)
Powinien umieć napisać makro w Excelu, jak na programistę przystało. A na poważnie mówiąc, podstawowa obsługa pakietu Office jest niezbędna
komentarz 2 lutego 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)

Powinien umieć napisać makro w Excelu, jak na programistę przystało

na jakiej podstawie?  Co ma to związanego z programowaniem?  Jak tłumaczysz język Niemiecki, to musisz tłumaczyć Angielski, albo bardziej idąc takim założeniem być tłumaczem poezji  Niemiecko-języcznej? No nie. Nie każdy tłumacz jest tłumaczem literackim i na odwrót. 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 2 lutego 2023 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Absolutnie nie, w sensie nie ma takiego narzutu. Ja i tak bym obrobił dane w czymś sensowniejszym jak Pandas od Pythona. Natomiast w korporacjach dość często się z niego korzysta do przechowywania danych w tabelach, czasem danych projektowych jak wymagania. Dla mnie to niewygodne, zwykle takie rzeczy trzymam w zwykłym pliku tekstowym, jeśli ja mam je stworzyć.

Natomiast jak potrzebuję wygenerować dokument w formacie PDF, to używam LaTeXa. Jeśli chodzi o Office to najczęściej korzystałem z Power Pointa do tworzenia prezentacji. Ale to też można zastąpić.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 470 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 221 wizyt
pytanie zadane 12 października 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Pauula Początkujący (290 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...