• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wolne ładowanie się strony. Wina hostingu czy strony?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
515 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2023 w Hostingi, domeny, usługi przez Kacperhehe Bywalec (2,930 p.)

Cześć, mam hosting wykupiony na hostline.pl pakiet Bussines i strone zrobioną na wordpress + woocommerce + betheme z pluginów to na jakieś przyspieszenie strony to W3 Total Cache.
I strona ładuje się strasznie długo. Troche Total cache poprawił z ładowaniem strony głównej ale z tego co ja sie orientuje to działa przy wejściu drugi raz na stronę. Czyli użytkownik który próbuje wejść pierwszy raz na stronę to ładowanie będzie nadal długie. Strona to sklep internetowy, jedno produktowy także zależy mi na tym żeby szybko się ładowała i nie wywierała jakieś rezygnacji u klienta z zakupem.
Wiem, że wordpress nie jest szybki ale aż tak? Może to wina hostingu który jest niby nvme ssd i 2x3,2ghz a czasem jak sam odświeżałem stronę czy coś na podobnej zasadzie dostawałem e-maila, że limit cpu został przekroczony + czasem dostałem timeouta na 15 min na wgl wchodzenie na stronę. Po prostu strona nie była dla mnie dostępna. Tak samo jak panel hostingu.. troche dramat jak na mnie za to, że tylko używałem wordpressa i refleshowałem co jakiś czas stronę...

Zmieniać hosting czy próbować jak najbardziej zooptymalizować stronę?
Jeśli zooptymalizować to w jaki sposób zrobić to dobrze?
Zależy mi na czasie i efektach

Wrzucam statystki strony + Dane hostingu + liste pluginów
Wrzucę też link do SS z imgura bo nie wiem jak tu z jakością https://imgur.com/a/DbLHk2K

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 1 lutego 2023 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Obstawiam jedno i drugie. WP nie jest szybki, a hosting za 25 zł na rok....hmmm, raczej też nie będzie szybki :)
komentarz 2 lutego 2023 przez Kacperhehe Bywalec (2,930 p.)
Jaki hosting tak to mógłbym wybrać? 5GB potrzebowałbym.
do 25-30zł/msc? Żeby jednak ta szybkość działania była.
komentarz 2 lutego 2023 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
VPS na DigitalOcean, VULTR czy ArubaCloud mieszczą się spokojnie w tym budżecie (jedne z podstawowych opcji)  i mają dobre opinie.

WP nie znam, ale czysty WP powinien śmigać w miarę dobrze. Gorzej może być (choć oczywiście nie musi) z jakimś customizowanym. Ale piszesz, ze masz "tylko" sklep woocommerce. Sam instalowałeś i konfigurowałeś wszystko?

Jeśli na nowym hostingu również będzie słabo działać, oddaj wdrożenie WP komuś kto siedzi w temacie.
komentarz 3 lutego 2023 przez niezalogowany

kolego drogi, korzystanie z hostingu, który jest nowością (istnieje na rynku niecałe 1,5 roku, zobacz sam korzystając z whois) i na temat którego nie ma na internecie opinii nie jest chyba zbyt dobrym wyborem. ty podałeś znane firmy

VPS na DigitalOcean, VULTR czy ArubaCloud

nt. których są w internecie opinie (i to całkiem wysokie). korzystanie z usług firmy "młodej stażem" myślę, że nie ma sensu. tani hosting znajdziemy w wielu znanych serwisach (addhost.pl, domenomania.pl), i myślę, że warto dopłacić te parę złotych, żeby mieć pewność co do tego, że dokonaliśmy właściwego wyboru.

komentarz 3 lutego 2023 przez niezalogowany
@Kacperhehe co do tanich hostingów - cal.pl, hosting.linux.pl

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 193 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2018 w Hostingi, domeny, usługi przez Majki Obywatel (1,410 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 134 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2018 w Offtop przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 254 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...