• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Odzyskanie historii przeglądania w microsoft edge

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
720 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2023 w Systemy operacyjne, programy przez A BioGaz Nowicjusz (180 p.)
Dzień dobry, posiadam laptopa Asus VivoBook 15 z dyskiem Kingstone RBUSN815P3256GJ3 z Win 10.

Niestety system się posypał próbowałem go naprawić z pomocą hirens boot, dysk jest zablokowany, udało mi się sklonować partycję na inny dysk też nie udało mi się go naprawić w innym komputerze.

Potrzebuję mojej historii przeglądania z microsoft edge, nie mam konta w przeglądarce aby mieć dostęp do chmury.

Z sklonowanej partycji udało mi się skopiować dane z C:\Users\...\AppData\Local\Microsoft\Edge\User Data  do innego systemu z tą przeglądarką ale bez żadnego powodzenia.

Czy ktoś ma pomysł jak odzyskać dostęp do tych danych? Jeszcze nie instalowałem nowego systemu na tym dysku.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 31 stycznia 2023 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Aby odzyskać historię przeglądania z Microsoft Edge bez dostępu do chmury, możesz spróbować użyć narzędzia do odzyskiwania danych lub narzędzia do analizy plików, takiego jak Recuva lub Disk Drill. Te narzędzia pozwolą Ci skanować sklonowaną partycję i odzyskać usunięte pliki.

Innym rozwiązaniem może być użycie narzędzia do analizy plików takiego jak Photorec, które pozwala odzyskać dane z dysku.
Istnieje opcja, że przywracając system część plików została utracona, lub nie przywrócona albo zaszyfrowana w tym wypadku nie ma możliwości przywrócenia, jeśli nie synchronizowałeś danych z kontem, lub chmurą
komentarz 1 lutego 2023 przez A BioGaz Nowicjusz (180 p.)
Wczoraj użyłem Recuva i wyszukało masę plików z folderu cache, jeszcze ich nie przywróciłem dzisiaj to zrobię czy jest wiadome gdzie Edge przechowuje historię?
+1 głos
odpowiedź 31 stycznia 2023 przez alpha.netrunner Gaduła (4,690 p.)
Można spróbować użyć narzędzia do odzyskiwania danych, takiego jak Recuva, Disk Drill lub EaseUS Data Recovery Wizard. Te narzędzia pozwolą na skanowanie dysku i odzyskanie utraconych plików. Upewnij się, że nie instalujesz nowego systemu na dysku, aby uniknąć nadpisywania danych.
komentarz 1 lutego 2023 przez A BioGaz Nowicjusz (180 p.)
Wczoraj użyłem Recuva i wyszukało masę plików z folderu cache, jeszcze ich nie przywróciłem dzisiaj to zrobię czy jest wiadome gdzie Edge przechowuje historię?

Jestem tego świadomy dlatego dodałem na końcu wzmiankę o tym.
komentarz 1 lutego 2023 przez alpha.netrunner Gaduła (4,690 p.)
Wiem, że historia przeglądania w Microsoft Edge jest przechowywana w plikach z rozszerzeniem .DB

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 295 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 335 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez niezalogowany

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...