• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z dyskiem w laptopie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
188 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2023 w Sprzęt komputerowy przez kondzix_ez Obywatel (1,910 p.)
Witam,
Mam problem z dyskiem w laptopie. Przy włączaniu systemu występuje automatyczne naprawianie, ale nic się nie dzieje. Przez włączenie systemu przez pendrive nie pokazuje partycji, ale są one widoczne w opcji "zarządzenie dyskami". Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć, co mogę zrobić, aby rozwiązać ten problem i odzyskać dostęp do partycji?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 31 stycznia 2023 przez A BioGaz Nowicjusz (180 p.)
Dzień dobry, potrzebny będzie pendrive/dvd z dyskiem ratunkowym np hirens boot, przy jego pomocy można skopiować dane, sklonować dysk i spróbować odzyskać dostęp do partycji i systemu. Na internecie jest sporo artykówów o bootrec.exe który pomoże odzyskać dostęp do systemu.
komentarz 31 stycznia 2023 przez kondzix_ez Obywatel (1,910 p.)
Witam,
To właśnie za pomocą hirens boot dowiedziałem się że nie widać partycji, ale widać je przez "zarządzenie dyskami". Jakiego narzędzia użyć, żeby odzyskać te dane, ponieważ sprawdzałem na wielu programach i efekt taki sam, że nie widzi dysku, jakby go nie było.
komentarz 1 lutego 2023 przez A BioGaz Nowicjusz (180 p.)
Komendy w cmd bootrec bootrec.exe /fixmbr /fixboot /scanos dały jakikolwiek wynik?

Przydał by się program do sprawdzenia smarta dysku CrystalDiskInfo, Hard Drive Inspector.

Jest możliwość wyjęcia dysku i sprawdzenia go w innym komputerze?

Jeśli chodzi o programy do odzyskiwania danych to założyłem taki wątek na tym forum, https://forum.pasja-informatyki.pl/579005/odzyskanie-historii-przegladania-w-microsoft-edge#a579014
komentarz 2 lutego 2023 przez kondzix_ez Obywatel (1,910 p.)
edycja 2 lutego 2023 przez kondzix_ez
Żadne z tych nie działają, ale przez program "DMDE" widzi dysk , ale jak klikam na dysk crashuje program i znów nie widzi. Po wypięciu i spięciu znów widzi, ale crashuje. Jak udało mi się przejść dalej, to przy skanowaniu partycji, dysk tak jakby się wyłącza i trzeba wypiąć i wpiąć, ale w połowie operacji się znów wyłącza.
komentarz 2 lutego 2023 przez A BioGaz Nowicjusz (180 p.)
A jaki to w ogóle dysk? Coś mi się wydaje że się zespół lub jest zepsuta kabel łącząca dysk z płytą główną(ostanio tak miałem, na innym kablu szło normalnie)
komentarz 2 lutego 2023 przez kondzix_ez Obywatel (1,910 p.)
Ten dysk to "Samsung SSD SM841N mSATA 256GB SED", jest on wpinany do laptopa taką tacką z boku.
komentarz 2 lutego 2023 przez A BioGaz Nowicjusz (180 p.)
Trzeba było by go przetestować w innym sprzęcie dla potwierdzenia.
komentarz 2 lutego 2023 przez kondzix_ez Obywatel (1,910 p.)
Ale to nie jest problem z laptopem, bo inny dysk działa normalnie działa na laptopie

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 466 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2022 w Sprzęt komputerowy przez Oliwer Nowicjusz (160 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 338 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2021 w Sprzęt komputerowy przez KoVVex Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 93 wizyt
pytanie zadane 3 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez SzymsonQpd Nowicjusz (150 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...