• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

php mysql jak stworzyć dla każdego nowego użytkownika oddzielną database i mieć wglą do wszystkich jako admin??

Object Storage Arubacloud
0 głosów
302 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2023 w PHP przez gatka84 Bywalec (2,150 p.)
Witajcie ostatnio szukałam na necie odpowiedzi na pytanie jak się tworzy osobne bazy danych dla każdego użytkownika w tym samym serwisie tzn co mam na myśli mam system rejestracji i nowy użytkownik się rejestruje i zostaje mu utworzona baza z tabelami np szkoła, zakupy, wakacje, każdy użytkownik ma takie same bazy ale jeden  z użytkowników nie ma wglądu do bazy innego jedynie administrator ma dostęp do całej bazy danych. Jak coś takiego się robi poprawnie ew jakieś przykłady bo nie wiem w sumie jak prawidłowo to nazwać w wyszukiwarce.
2
komentarz 28 stycznia 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
Nigdy nie słyszałem o czymś takim jak tworzenie osobnej bazy dla 1 użytkownika.
Użytkownicy nie mają wglądu do bazy, nie tworzy się bazy dla każdego użtykownika,

zapoznaj się z podstawami relacyjnych baz danych.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 31 stycznia 2023 przez VBService Ekspert (253,340 p.)
wybrane 4 lutego 2023 przez gatka84
 
Najlepsza

Treść tego artykułu powinna wiele Tobie wyjaśnić:

What problems will I get creating a database per customer?

I jeszcze raz na nowo przemyśleć założenia w Twoim projekcie, można na upartego IMHO, dać możliwość tworzenia tabeli (tabel) przez nowo zrejestrowanego użytkownika, ale tworzenie wielu tabel dla każdego użytkownika może być nieoptymalne, ponieważ może prowadzić do nieuporządkowanej i skomplikowanej bazy danych, a także trudniejszego zarządzania danymi.

Lepszym rozwiązaniem jest tworzenie jednej tabeli* i utrzymywanie relacji między użytkownikami i danymi. To pozwala na łatwe i efektywne zarządzanie danymi i umożliwia łatwe odnalezienie i uzyskanie danych, gdy są potrzebne.

W każdym przypadku należy dokładnie zastanowić się nad potrzebami projektu i nad tym, jakie dane będą gromadzone i w jaki sposób będą wykorzystywane, zanim zdecydujesz się na jedno lub drugie rozwiązanie.

 

* - jednej tabeli w sensie jak w podanym przez Ciebie przypadku, czyli tabele:

  • szkoła,
  • zakupy,
  • wakacje

wspólne dla wszystkich użytkowników. Dane są wtedy pobierane na zasadzie relacji z tabelą użytkownicy, np.:

relacji id użytkownika z tabeli użytkownicy przypisanego do danego wiersza (wierszy) w tabeli np. szkoła.

 

 

 

komentarz 4 lutego 2023 przez gatka84 Bywalec (2,150 p.)
Dziękuje za podpowiedź postaram się teraz ułożyć tak tabele jak zasugerowałaś.
0 głosów
odpowiedź 28 stycznia 2023 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
Możesz zawsze stworzyć jedną bazę danych z tabelami i dodać do każdej jako kolumnę, id użytkownika do którego dany rekord należy

 

W wyszukiwarkę możesz wpisać coś w stylu "projektowanie baz danych" (jeżeli możesz to najlepiej po angielsku)
0 głosów
odpowiedź 29 stycznia 2023 przez Ser-Ver Użytkownik (820 p.)
Nie tworzy się osobnej bazy dla użytkownika.

Powinieneś stworzyć tabele uzytkownicy. (zapisujesz tam id, login, szkoła, wakacje)

Jeśli chcesz dodawać 'zakupy' to możesz zrobić tabele o nazwie zakupy i w niej

id, id_uzytkownika i produkt (Oczywiście możesz dodać więcej kolumn podałem tylko przykład)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 174 wizyt
–3 głosów
2 odpowiedzi 265 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 987 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2015 w PHP przez Mieszko I Stary wyjadacz (10,980 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...