• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dalszy rozwój w programowaniu & kariera (JS)

Object Storage Arubacloud
+1 głos
496 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez urogi7 Początkujący (340 p.)
edycja 26 stycznia 2023 przez urogi7
Cześć, obecnie pracuje od 3 lat jako programista, JS znam od ponad 9 lat.

Moim zadaniem w pracy jest tworzenie oprogramowania dla produkcji i biura, 2 lata byłem sam na tym stanowisku, natomiast od roku pracuje z 3 osobami które zostały zatrudnione dodatkowo do pomocy.

w 3 lata nauczyłem się pisać aplikację frontendowe w React.js, backend w Node.js > Express.js > Nest.js, w ostatnich miesiącach doszedł do tego typescript i graphQL

Obecne zarobki netto szacuje na 5k i nic nie zapowiada żeby to się zmieniło, Natomiast widzę mnóstwo ofert IT na kwoty znacznie wyższe i teraz pytanie, czy z takim zapleczem doświadczenia warto startować? Zależy mi też na pracy z zespołem który ma wiedzę w tych technologiach żeby móc sie rozwijać

Bardziej celuje w pracę zdalną ponieważ mieszkam daleko od cywilizacji, zastanawia mnie też czy w momencie posiadania stabilnej pracy jest sens przechodzić na B2B, aby latwiej bylo znaleźć pracę w IT gdzie wiele ofert wymaga B2B.

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 26 stycznia 2023 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (288,330 p.)
wybrane 7 lutego 2023 przez urogi7
 
Najlepsza
Jeśli masz faktycznie 3 lata doświadczenia komercyjnego i zarobki w okolicach 5k netto, no to wg mnie jak na naszą branżę i dzisiejsze czasy, wydaje się to dość mało. Próbowałeś na początek poprosić o podwyżkę u obecnego pracodawcy?

Praca samemu przez 2 lata powoduje taki problem, że prawdopodobnie nie za wiele mogłeś w tym czasie dostać wiedzy od bardziej doświadczonych osób albo pouczyć się pracy zespołowej, a to też bardzo wartościowe rzeczy. Jeśli teraz masz już kilka osób, to w zasadzie zależy jak Ty się tam czujesz. Uczysz się nowych rzeczy, widzisz jakieś wyzwania? Jesteś zadowolony z tego co i jak jest robione? Nikt nie mówi, że codziennie masz robić nie wiadomo co, ale chociaż tak żeby być usatysfakcjonowanym i nie wpaść w zupełną monotonię.

Jeżeli tylko masz myśli, aby spróbować to warto, bo nic nie tracisz - podejdź do rekrutacji nie zwalniając się z obecnej firmy, zobaczysz co zostanie Ci zaproponowane. Może Ci się spodoba i się zdecydujesz, a jeśli nie będziesz zadowolony to zostaniesz tu gdzie jesteś. To ktoś na rozmowie oceni ile tak naprawdę wg niego umiesz, ale ogólnie z 3 latami doświadczenia w JS i znajomością Node, Reacta itd. nie wróżyłbym większych problemów z dostaniem się gdzieś.

A co do B2B to trochę zależy. Mówią, że opłaca się od wyższych kwot zarobków, okolice 5k to wg mnie na pewno nie są. Możesz zobaczyć sobie na jakieś kalkulatory pokazujące różnice między UoP a B2B. Warto jednak wiedzieć, że tracisz wtedy pewien komfort jaki jest na UoP - urlopy, zwolnienia, wszystko co wnosi kodeks pracy generalnie. Ale też przeważnie bez problemu da się na różne rzeczy dogadać z firmami z którymi współpracujesz, więc powiedziałbym, że w zależności od sytuacji i potrzeb przy wyższych zarobkach to się opłaci.
0 głosów
odpowiedź 26 stycznia 2023 przez imagim Obywatel (1,130 p.)
Tak
0 głosów
odpowiedź 27 stycznia 2023 przez Wiciorny Ekspert (272,250 p.)
Moim zdaniem warto żebyś rozważył poszukiwanie nowej pracy, z rego co piszesz masz już solidne doświadczenie w pracy z technologiami takimi jak React, Node.js, Express.js, Nest.js, TypeScript i GraphQL.
Posiadanie takiego zaplecza może przynieść lepsze zarobki i możliwości rozwoju zawodowego o ile faktycznie masz takie doświadczenie nie tylko na papierze...

Jeśli chcesz pracować zdalnie, to warto poszukać ofert pracy z tego typu możliwością. Wiele firm obecnie oferuje pracę zdalną, więc powinieneś mieć dobre szanse na znalezienie odpowiedniego stanowiska.

Jeśli chodzi o przejście na B2B, to może to ułatwić Ci znalezienie pracy w IT, ponieważ wiele firm preferuje współpracę z osobami na B2B. Niemniej jednak, przejście na B2B oznacza również konieczność zarządzania swoim biznesem i ponoszenia ryzyka związanego z brakiem zleceń.Stabilność zatrudnienia na B2B zależy od wielu czynników, takich jak liczba zleceń, klienci, konkurencja i Twoje umiejętności. Osoby pracujące na B2B muszą często samodzielnie pozyskiwać klientów i zlecenia, co może być trudniejsze niż pracowanie dla jednego pracodawcy. Jednak, jeśli jesteś dobrym w pozyskiwaniu klientów i utrzymywaniu stałych kontraktów, możesz być w stanie zapewnić sobie stabilność zatrudnienia na B2B.
2
komentarz 28 stycznia 2023 przez Ehlert Ekspert (212,990 p.)

Przecież b2b w tym kraju to alternatywa podatkowa dla UOP, a nie prowadzenie jednoosobowego software house'u.

Osoby pracujące na B2B muszą często samodzielnie pozyskiwać klientów i zlecenia, co może być trudniejsze niż pracowanie dla jednego pracodawcy.

Nie wiem skąd takie historie.

1
komentarz 29 stycznia 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
Dziwne,

W UK są miliony firm jednoosobowych, po prostu taka forma współpracy jest najkorzystniejsza dla obu stron.

Podobne pytania

+2 głosów
4 odpowiedzi 313 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez hacerberry Użytkownik (670 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 319 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 221 wizyt

92,681 zapytań

141,583 odpowiedzi

320,070 komentarzy

62,041 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...