• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Formularz HTML

Object Storage Arubacloud
+1 głos
286 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2023 w HTML i CSS przez michalMonster Początkujący (390 p.)

Siemka, mam za zadanie wykonać formularz w HTML i wysłanie danych na maila. To mam załatwione, ale problem polega na tym, że nie wiem jak w mailu sformatować dane żeby nie wyglądało to tak WIEK=26-39&DATA=2023-01-22&car=BMW&car=Mercedes&car=Hyundai&car=Honda&KOLOR=%23a88585 Tylko dane były oddzielone przecinkami i spacją. Ktoś wie jak to zrobić? Do zadanie nie mogę użyć PHP

Kod:

<!DOCTYPE html>
<html lang="pl">
<head>
    <meta charset="UTF-8">
    <meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=edge">
    <meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1.0">
    <title>Formularz</title>
</head>
<body>
    <h1><center>Formularz</center></h1>
    <form action="mailto:mail?Subject=Formularz" method="post">
        Twoje imię: <input type="text" name="IMIE" placeholder="Wprowadź swoje imie"><br>
        Twoje nazwisko: <input type="text" name="NAZWISKO" placeholder="Wprowadź swoje nazwisko"><br>
        Twoja płeć: <input type="radio" name="PLEC" value="Kobieta">Kobieta <input type="radio" name="PLEC" value="Mezczyzna">Mężczyzna <input type="radio" name="PLEC" value="Helikopter_Bojowy">Helikopter bojowy<br>
        Twój wiek: <select name="WIEK">
            <option>10-15</option>
            <option>16-18</option>
            <option>19-25</option>
            <option>26-39</option>
            <option>40+</option>
        </select><br>
        Dzisiejsza data: <input type="date" name="DATA"><br>
        Ulubione marki aut:<br> <input type="checkbox" name="car" value="Audi">Audi<br><input type="checkbox" name="car" value="BMW">BMW<br><input type="checkbox" name="car" value="Mercedes">Mercedes<br><input type="checkbox" name="car" value="Hyundai">Hyundai<br><input type="checkbox" name="car" value="Honda">Honda<br><input type="checkbox" name="car" value="Kia">Kia<br><input type="checkbox" name="car" value="VW">VW<br><input type="checkbox" name="car" value="Porsche">Porsche<br>
        Ulubiony kolor: <input type="color" name="KOLOR"><br>
        <input type="submit" value="Wyślij"/>
    </form>
</body>
</html>

 

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 22 stycznia 2023 przez Comandeer Guru (600,730 p.)

Prawdopodobnie musiałbyś użyć atrybutu enctype na formularzu z wartością text/plain. To da Ci bardziej czytelne wyniki, chociaż wciąż nie będą w takim formacie, w jakim chcesz.

Zawsze też można oszukać i użyć usługi typu https://formspree.io/ ;)

komentarz 22 stycznia 2023 przez michalMonster Początkujący (390 p.)
Nie mogę, muszę też dołączyć plik co jest drugim problemem ponieważ nie wiem jak to zrobić.
komentarz 22 stycznia 2023 przez michalMonster Początkujący (390 p.)

@Comandeer, Użyłem tego enctype i może nie jest tak jak chciałem ale jest na pewno lepiej niż domyślnie.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 2,677 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2019 w HTML i CSS przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,370 wizyt
pytanie zadane 7 października 2017 w HTML i CSS przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 188 wizyt
pytanie zadane 12 lutego 2019 w PHP przez Anetka Początkujący (260 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,481 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...