• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Łączenie PHP i Pythona

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
328 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2023 w Python przez GMH2177 Nowicjusz (140 p.)
edycja 20 stycznia 2023 przez GMH2177
Zacznę od tego, że mam do wykonania mały projekt, więc nie musi być to zrobione w 100% tak, jakbym chciał stworzyć faktyczną stronę użyteczną dla ludzi; sama część PHP nie jest w nim najważniejsza, a bardziej chodzi o algorytm który mam w Pythonie.

Otóż aktualnie mam stronę w HTML, która zbiera dane, a po wciśnięciu przycisku uruchamiam skrypt w PHP, który ma działać na danych ze strony. Chciałbym, żeby skrypt PHP odpalał skrypt w Pythonie, w którym są główne algorytmy projektu. Mój pomysł na ten moment był taki:

PHP zbiera dane od HTML, zapisuje je w pliku tekstowym, exec(skrypt Pythona), skrypt Pythona działa na danych z pliku tekstowego, swój output zapisuje do innego pliku tekstowego, następnie PHP przetwarza wynik i na podstawie tych danych tworzy stronę.

Tylko cały sposób przekazania danych wydaje mi się trochę naokoło. Znacie jakieś lepsze sposoby, które nie zajmą za długo czasu do napisania, a są bardziej zgodne ze standardem?

Wszystko dzieje się na Linuxie, korzystam z Apache
komentarz 20 stycznia 2023 przez VBService Ekspert (251,210 p.)

Może spróbuj skonfigurować serwer, żeby bezpośrednio korzystać ze skryptów python-a

Configuring the Apache Web Server to Run Python on Windows

komentarz 20 stycznia 2023 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
Pythona się znacznie częściej używa z nginxem (plus nikt nie powiedział czy to się dzieje na Windowsie).
komentarz 20 stycznia 2023 przez GMH2177 Nowicjusz (140 p.)
Na Linuxie, używałem Apacha robię ten projekt
1
komentarz 21 stycznia 2023 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)

@GMH2177, 

Platforma systemowa nie ma znaczenia.

Co do komunikacji to ja przeważnie używam albo bazy danych albo rest API między aplikacjami

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 stycznia 2023 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Zainteresuj się Flaskiem
0 głosów
odpowiedź 22 stycznia 2023 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Jest dużo rozwiązań do takiej komunikacji

  1. Wysłać request http, użyć tcp
  2. Dodać dane do bazy, drugi serwis je sobie ściągnie
  3. Redis pub/sub
  4. RabbitMQ/kafka

Czy jest też jakiś benefit wykorzystania dwóch języków? Jak sam widzisz ciężej to łączyć.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 157 wizyt
pytanie zadane 5 września 2020 w Python przez Igorek Mądrala (6,290 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 100 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 548 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2020 w Python przez darb2000 Nowicjusz (120 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...