• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Odpalanie skryptu PHP w pliku HTML nie działa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
249 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2023 w PHP przez GMH2177 Nowicjusz (140 p.)
Mam plik HTML i obok niego plik PHP. Plik .html w pewnym miejscu ma przycisk, po którego wciśnięciu powinien odpalić się skrypt PHP. Kod nie jest mojego autorstwa i raczej jest prawidłowy, gdyż widziałem go w akcji na innym komputerze, ale u mnie: po odpaleniu pliku .html w Firefox, jak wciśniemy przycisk, to zamiast włączenia się strony pokazuje się opcja pobrania/otworzenia skryptu.

Pracuję na Ubuntu; mam zainstalowane php i apache2; co jeszcze muszę zmienić/doinstalować żeby kod odpalał się prawidłowo?
komentarz 19 stycznia 2023 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
Odpalasz plik z serwera, czy po prostu na niego dwukrotnie klikając?
komentarz 19 stycznia 2023 przez Nudzi mi się Gaduła (4,460 p.)
Stwórz osobny plik PHP w którym będzie phpinfo();. Jeżeli zadziała, wrzuć kod. Jeżeli nie, brakuje PHP lub libapache2-mod-php.
komentarz 19 stycznia 2023 przez GMH2177 Nowicjusz (140 p.)

@wizarddos, klikając dwukrotnie

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 19 stycznia 2023 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
Przenieś te pliki (HTML i PHP ) do folderu /var/www/html

Potem uruchom apache i wpisz w przeglądarkę (Firefoxa) http://localhost

Wszystko powinno działać prawidłowo
komentarz 19 stycznia 2023 przez GMH2177 Nowicjusz (140 p.)
Dziękuję pięknie, bardzo mi to pomogło :)

Jeszcze jedno pytanie, widziałem gdzieś, że można odpalać strony z katalogu 'public_html', który znajduje się w domowym katalogu. Jak to skonfigurować w tym przypadku?
komentarz 19 stycznia 2023 przez GMH2177 Nowicjusz (140 p.)

@wizarddos, Jest jednak mały problem, umieszczając skrypt PHP w /var/www/html działa (zczytuje on dane które się umieszcza w HTML), ale jeśli zrobię to w tym 'public_html' to pobieranie danych się nie udaje. Jak to poprawić?

komentarz 20 stycznia 2023 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)

Bo /var/www/html jest domyślnym katalogiem w którym apache szuka plików 

Możesz spróbować pogrzebać w configu apache i zmienić domyślny katalog

Ewentualnie może ci chodzić o Virtual Hosty

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 152 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 82 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2017 w Python przez quisli Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 263 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2017 w PHP przez niezalogowany

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,553 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...