• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór uczelni (Śląsk)

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
247 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Konrad04 Nowicjusz (120 p.)
Cześć, w tym roku będę pisał maturę i co za tym idzie powoli zastanawiam się nad studiami. Obecnie myślę nad informatyką na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach ( specjalizacja algorytmika i programowanie a potem programowanie systemów inteligentnych) albo jeśli nie dostałbym się na ten kierunek to nad informatyką i ekonometrią na tym samym uniwersytecie. Studiował może ktoś tam i mógłby podzielić się opinią? Macie może jakieś rady na naukę czego położyć nacisk podczas wakacji, żeby dobrze wejść w rok akademicki? ( jeśli bym się dostał)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 stycznia 2023 przez marcin99b Szeryf (82,260 p.)
Kolega studiował na ekonomicznym i opinie ma takie, jak osoby które studiowały na innych uczelniach

Której uczelni byś nie wybrał, będzie bardzo podobnie, ostatecznie i tak najwięcej będzie zależeć od samodzielnej nauki, a studia to bardziej pokazywanie jakie tematy w ogóle istnieją

Osobiście gdybym miał iść na studia, to kierowałbym się tym, gdzie jest najmniejszy nacisk na denerwowanie studentów, nie spotkałem się jeszcze z tym żeby ktoś wyjątkowo chwalił swoje studia, ale mnóstwo osób narzeka że źle trafili i... przykładowo mimo że są na zaocznych, to niektóre zajęcia im robią w dni poza weekendami, bo tak komuś z profesorów jest wygodniej, albo ważniejsze jest użycie prawidłowego tytułu naukowego niż posiadana wiedza, albo wymaganie określonego stylu, który nie jest w żadnym stopniu związany z oficjalnymi standardami, po prostu ktoś z profesorów ma dziwne fetysze (sporo słyszałem o takiej pani z UE, która uczy pythona, że akceptuje tylko projekty napisane w wymyślonym przez nią stylu XD który nazywa "pajtonowym", ale nie ma on nic wspólnego z oficjalnymi rekomendacjami)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,304 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 954 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 377 wizyt

92,770 zapytań

141,695 odpowiedzi

320,518 komentarzy

62,107 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...