• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wymiana pasty w Dell G3 3579

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
349 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2023 w Sprzęt komputerowy przez KonTar Początkujący (440 p.)

Hej!smiley

Ostatnio chciałem wymienić pastę termoprzewodzącą w moim laptopie Dell G3 3579. Niestety natknąłem się na kilka problemów, które być może ktoś wie jak rozwiązać.

1. Nie udało mi się wymontowywanie radiatora, bo śrubki, które go trzymały były zbyt mocno dokręcone. Przez próbę wykręcenia ich na siłę zajechałem łby śrub i teraz nie wiem co zrobić.

Jak serwisy radzą sobie ze śrubkami, które nie dają się wykręcić?

2. W dokumentacji serwisowej Dell'a pojawia się mowa o wkrętaku krzyżakowym nr 1.

Skąd mam wiedzieć o jaki chodzi, skoro standardy wkrętaków precyzyjnych to najczęściej: PH1, PH0, PH00, PH000 ?

Dziękuję za poświęcony czas!

Pozdrawiam

komentarz 18 stycznia 2023 przez sefir Dyskutant (8,560 p.)
Akurat na płycie nie miałem takiego przypadku ale na obudowie. Mi pomogła jedynie wiertarka. Nawiercałem cienkim wiertłem śrubkę i co jakiś czas próbowałem śrubokrętem odkręcać. Coś mi tam zaczęło się odkręcać ale już główka śrubki nie wytrzymała i odpadła, wtedy resztę odkręciłem kombinerkami. No ale myślę, że to ostateczność :P
komentarz 18 stycznia 2023 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
edycja 18 stycznia 2023 przez j23

@KonTar, 

Skąd mam wiedzieć o jaki chodzi,

Chodzi o taki, który najlepiej siedzi w łebku. Za mały lub za duży bit to prosta droga do wyrobienia łba.

--- dodane ---

Tak mi się przypomniało, że w przypadku wyrobionego łba można spróbować z gumką recepturką (lub podobnym tworzywem) - między śrubę a śrubokręt podkładasz ową gumę i próbujesz odkręcić. Czasami pomaga, jeśli łeb nie jest jakoś totalnie wyrobiony.

komentarz 9 lutego 2023 przez KonTar Początkujący (440 p.)

Dzięęęki! Wiesz co, próbowałem tego! Widziałem na YouTube ten sposób, ale nie zadział tak jak powinien. Śruba się nie odkręciła ani na milimetr. Może po prostu śrubki są naprawdę dobrze przykręcone, nie wiem. Ale gdyby była prawidłowo przykręcona, to ten sposób by zadziałał...indecision

komentarz 10 lutego 2023 przez KonTar Początkujący (440 p.)

Jest jeszcze opcja żeby naciąć łeb śrubki szlifierką precyzyjną i spróbować ją odkręcić jakimś płaskim śrubokrętem. Mam kolegę który pracował kiedyś w serwisie komputerowym to poleca markę DREMEL.Może właśnie sobie taką kiedyś kupię, ale na razie ta wymiana pasty w radiatorze nie jest taka pilna...

komentarz 10 lutego 2023 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
Pamiętajcie tylko, żeby baaardzo uważać jak będzieci coś metalowego cieli albo szlifowali wewnątrz laptopa by dobrze zabezpieczyć przed opiłkami, które przewodzą prąd. Zostanie taki wewnątrz, będzie się przemieszczał i któregoś dnia trafi na elektronikę.
komentarz 10 lutego 2023 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Zamiast recepturki można jeszcze spróbować z cyną i lutownicą.
komentarz 10 lutego 2023 przez KonTar Początkujący (440 p.)
A jaką lutownicę polecacie?
komentarz 10 lutego 2023 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
40W i więcej.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 lutego 2023 przez Arnold4509 Użytkownik (860 p.)
wybrane 10 lutego 2023 przez KonTar
 
Najlepsza
Ja to bym oddał do serwisu... jak ci nie idzie to możesz tylko bardziej zepsuć
komentarz 10 lutego 2023 przez KonTar Początkujący (440 p.)
edycja 11 lutego 2023 przez KonTar

Chyba tak zrobię, ale z drugiej strony serwis raczej nie wpadnie na nic lepszego niż ja na tym forum- tak myślęwink

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 892 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Jakub_Sz Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 210 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2023 w Sprzęt komputerowy przez Kubas23 Użytkownik (630 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 580 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez Jajestem Użytkownik (670 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...