• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Vue.js odtworzenie powiadomienie dźwiękowego

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
169 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2023 w JavaScript przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
Cześć,

mam zbudowany prosty chat w Vue.js i Symfony z wykorzystaniem pusher. Kiedy wiadomość przychodzi odbiorca dostaje powiadomienie dźwiękowe. Jeśli jednak akurat pracuje w innej karcie nie otrzymuje powiadomienia. Czyli jeśli chat jest w karcie chat.org a akurat jest na forum i przyjdzie wiadomość nie słychać powiadomienia dźwiękowego. Jak można to rozwiązać?
komentarz 16 stycznia 2023 przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
Wydaje mi się że nie jest to nic nowego, takie rozwiązania ma każdy chat nawet najprostszy na stronie z pomocą techniczną ale nie wiem jak się do tego zabrać

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 stycznia 2023 przez neo1020 Dyskutant (8,430 p.)
Nie wiem czy dobrze myślę ale jest to domyślnie zablokowane we wszystkich przeglądarkach (chyba ale na pewno w Chrome) czyli auto-odtwarzanie z udziałem dźwięku sytuacji w której nie bierzesz udziału czyli jesteś na karcie obok. Zostało to zablokowane ze względu na reklamy, które irytowały większą społeczność internetu.
komentarz 17 stycznia 2023 przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
prawdopodobnie masz rację natomiast musi być na to jakieś rozwiązanie ponieważ chociażby facebook ma powiadomienie chat, obsługa klienta gdzie jest chat również ma powiadomienia dźwiękowe
komentarz 19 stycznia 2023 przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
Ktoś jakiś pomysł? Artykuł? :D

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 152 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2021 w JavaScript przez mikey Użytkownik (820 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 375 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2021 w JavaScript przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 114 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2021 w JavaScript przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...