• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Po uruchomieniu komputera włącza się bios

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
391 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2023 w Systemy operacyjne, programy przez Pabl02 Nowicjusz (120 p.)

Witam, ostatnio zawiesił mi się komputer nie dało się go wyłączyć przyciskiem, więc odpiołem kabel zasilania. Po ponownym uruchomieniu włączył się bios, i tak za każdym razem po ponownym uruchomieniu. Wymieniłem baterię biosu, włączałem komputer bez innych urządzeń, sprawdzałem czy Windows odpali się z innym dyskiem SSD, ale nic nie pomogło. Nadal włącza się bios wszystkie kable siedzą sztywno dodam, że nie mam dostępu do wszystkich opcji w biosie mimo że jestem zalogowany jako admin. Raz przy restarcie biosa pojawił się komunikat usb devices total: 0drive 3 keyboard 1 mouse 0 hub.  Ma ktoś pomysł co jeszcze można zrobić?

komentarz 14 stycznia 2023 przez Ad19am94 Początkujący (440 p.)
Twierdzisz że wymieniałeś baterię biosu, a próbowałeś go zrestartować.

Sama wymiana baterii nie zrestartuje biosu, musisz ją wyjąć na około pół minuty i włożyć.
komentarz 14 stycznia 2023 przez Pabl02 Nowicjusz (120 p.)
Tak restartowałem go kilka razy
komentarz 14 stycznia 2023 przez Ad19am94 Początkujący (440 p.)
edycja 14 stycznia 2023 przez Ad19am94
jak po restarcie dalej nie działa spróbuj wyjąć Ram i włożyć tylko 1 kość Ramu.

jak po tym nie zadziała to jeśli płyta główna jest na gwarancji to powinieneś wysłać ją do sprawdzenia bo sam w domu więcej nie wymyślisz.
komentarz 14 stycznia 2023 przez Pabl02 Nowicjusz (120 p.)
Mam tylko jedną kość ramu
komentarz 14 stycznia 2023 przez Ad19am94 Początkujący (440 p.)
mi się coś takiego naprawiło po wyjęciu Ramu na minutę lub 2 ale ja mam 4 kości
komentarz 16 stycznia 2023 przez Pabl02 Nowicjusz (120 p.)

Robiłem wszystko co się dało ale okazało się że padł dysk SSD 

komentarz 16 stycznia 2023 przez Ad19am94 Początkujący (440 p.)
jak mi kiedyś dysk padł to wypisało na ekranie disc not found

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 13 stycznia 2023 przez tangarr Mędrzec (154,780 p.)
Zacznij od odłączenia wszystkich urządzeń USB
0 głosów
odpowiedź 13 stycznia 2023 przez Atuu Nowicjusz (140 p.)
Twój problem wygląda na przestawiony tryb uefi w ustawieniach biosu płyty głównej lub jest problem z partycją rozruchową na dysku SSD. Jeśli jest to problem z ustawieniami biosu płyty głównej należy sprawdzić różne warianty ustawień cms / uefi. Jak to nie pomoże należy zakręcić się wokół podejrzenia w jakiś sposób partycji na dysku SSD to zweryfikuje czy coś tam jest. Po takich krokach należy zweryfikować poprawność powierzchni pamięci SSD ( hd tune etc.), w dalszej części przygody można pobawić się w naprawę takiego uszkodzonego systemu za pomocą konsoli w instalatorze Windows, lecz jak nie chcesz bawić się w takie coś możesz zgrać sobie dane za pomocą jakiegoś systemu botowalnego z pendrive, a później wyciąć dysk i zainstalować system na nowo. Taki mój pomysł co możesz z tym tematem u siebie w komputerze zrobić, jak nie czujesz się na siłach polecam zanieść PC do jakiegoś dobrego Serwisu w twoim mieście.
komentarz 13 stycznia 2023 przez Pabl02 Nowicjusz (120 p.)
Spoko myślę że dam radę i dzięki za podsunięcie pomysłu.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 538 wizyt
pytanie zadane 24 października 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Harioli19 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 165 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Gucci Gaduła (4,580 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 834 wizyt
pytanie zadane 15 lutego 2021 w Sprzęt komputerowy przez Cixo Gaduła (4,070 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...