• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Który komputer wybrać do Wiedźmina i dlaczego?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
423 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2023 w Sprzęt komputerowy przez Neearuuqq Początkujący (360 p.)
Witam, czy na tych komputerach pójdzie Wiedźmin 3 np na ustawieniach średnich w 60 klatkach. Jeśli tak to który najlepiej wybrać.

- procesor AMD 5 3600 6-core
- pamięć RAM 16 GB DDR4-3000 Aegis
- karta graficzna ATI Radeon RX570 8GB
- płyta główna ASUSTeK Prime A320M-K
- dysk HDD SATA 1TB Western Digital WDC
- dysk SSD SATA 512GB Western Digital WDC

1900zł.

 

DRUGI:

- Płyta Główna MSI Z170A PC Mate
- Procesor Intel Core I5-6600K 3.9Ghz
- Pamięć Ram HyperX Fury o taktowaniu 3600Mhz CL 17-21-21 na profilu XMP w dwóch kościach
- Nowy dysk SSD 256 GB GOODRAM 2.5 CALA SATA III 6GB/S 2 Generacji
- Zasilacz Be Quiet System Power 8 500W 80Plus
- GTX 1060 3GB w wydaniu WINDFORCE

1400zł.

 

TRZECI:

Płyta główna aurus 450 elite

Karta graficzna gtx 1080 8gb armor

Procesor AMD ryzen 5 2600

RAM 2 kości po 8 GB adata cl16 3200mhz

Zasilacz corsair RM1000x

Dyski 1tb hdd i 128 ssd

ok.2100zł.

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 9 stycznia 2023 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Sam możesz poświęcić czas na to, a nie prosić , żeby inni to robili:
https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-wiedzmin-3-jakie-ma-minimalne-wymagania-jak-grac.bhtml

To nie prośba o pomoc, a "wyręczenie się".
komentarz 9 stycznia 2023 przez prutprut Początkujący (370 p.)
oj takk byczq +1
komentarz 9 stycznia 2023 przez Neearuuqq Początkujący (360 p.)

@Wiciorny, Wydaje mi się, patrząc po wymaganiach, że pójdzie na wszystkich z tych zestawów. Pytanie miałem bardziej do tego, który najbardziej opłaca się kupić cena - wydajność.

0 głosów
odpowiedź 10 stycznia 2023 przez drxmqyfguenaihrrtx Nowicjusz (140 p.)
Jeżeli komputer jest na chodzie i nic w nim nie jest walnięte to zdecydowanie brałbym ten trzeci.Procek wystarczający, ramu rozumiem, że w sumie jest 16gb co też na razie jest odpowiednią ilością. Grafika nadal sobie poradzi z każdą gierka, chociaż gdzieniegdzie będziesz musiał się pobawić ustawieniami. Zasilacze corsair są bardzo mocne, sam z nich korzystam od wielu lat i nigdy nie miałem żadnych problemów. Jak będziesz upgradował kompa w przyszłości to nawet kolejny zestaw na nim postawisz. Dyski miałem tak w poprzednim kompie 1tb hdd i 128 ssd, miejsca było wystarczająco.

 

Co to wiedźmina to tutaj sytuacja jest skomplikowana. Nie wypowiem się o wiedźminie po tej najnowszej aktualizacji, bo jeszcze na niej nie grałem, ale z tego co widziałem na youtubie to nawet potężne karty typu rtx 3090/4090 mogą przyklęknąć. Natomiast w wiedźmina 3 przed tą aktualizacją będziesz miał spokojnie 60 fps w full hd na ultra. Ja po przemierze wiedźmina 2015 rok grałem na sprzęcie gtx 980, procek i7 4790k, 16gb ram (mój poprzedni komp), w opcjach wyłączyłem hairworksa całkiem i dwie opcje dałem z ultra na wysokie, już nie pamiętam dokładnie które. Chyba zasięg rysowania roślinności i zasięg widzenia terenu czy coś takiego. Reszta ultra, full hd, wszystkie postprocesy włączone. Vsync i limit klatek w opcjach gry wyłączony, ustawiłem sobie limit przez rivatunner w msi afterburner, ale można też to zrobić w panelu sterowania nvidia. Efekt? Stabilne 60fps bez spadków czy szarpnięć obrazu, 2 razy tak przeszedłem całość. Gra dodam była zainstalowana na hddku.

 

Także reasumując moim zdaniem zdecydowanie 3 opcja.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 539 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 582 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez ITshnyk Obywatel (1,800 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 115 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez mapi1592 Nowicjusz (200 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...