• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakieś filmiki motywacyjne, cytaty, wpisy z blogów - lista

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
421 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez prutprut Początkujący (370 p.)
Dziękuję za odpowiedzi.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 8 stycznia 2023 przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)
wybrane 8 stycznia 2023 przez prutprut
 
Najlepsza
Motywacja ci minie ziomek, liczy się pasja, dyscyplina, świadomość i zdrowy rozsądek. Obejrzyj sobie filmiki Pana Zelenta (wojownik poeta, analiza mr. robot i wyprawa do wnętrza ego i Q&A), jak Cię to interesuje, to poczytaj jakieś książki z psychologii, rozwoju osobistego, np , "The Slight Edge" - Jeff Olson, "Screw It, Lets Do It!" - Richard Branson, "Myśl i bogać się" i poprostu działaj, systematycznie, regularnie, a nie zastanawiaj się jak się zmotywować :)
komentarz 8 stycznia 2023 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Motywacja ci minie ziomek

Mówisz o zmianach życia wynikających ze zmiany sposobu myślenia. Żeby zmienić sposób myślenia, a potem dostosować do tego swoje nawyki trzeba być zmotywowanym, także nie do końca się z Tobą zgadzam.

komentarz 8 stycznia 2023 przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)

Tylko wydaje mi się, że jest różnica między motywacją typu poznałem algorytmy jestem tym zajarany i robię zadania, albo poznałem grę w szachy i przeglądam partię Bobbego Fischera bo to jest fantastyczne, wtedy motywacja jest wrodzona, naturalna (każdy taką ma i taka oczywiście się zgadzam jest potrzebna), ale wtedy nie potrzeba motywacji "filmikowej" typu "Nie ma że się nie chcę kawka i na trening", "jak ja mogę wstawać codziennie o 5 rano, to ty też, nie ma że boli wstan i idź!", "tylko przegrani rezygnują dawaj!". Myślę, że zmiana stylu myślenia, życia może nastąpić całkowicie w najmniej oczekiwanym momencie np tzw. "Moment błysk", i nie potrzeba do tego motywacji(przynajmniej tak było w moim przypadku). Całkiem możliwe, że innaczej definiujemy słowo motywacja, bo moim zdaniem jeżeli ktoś tłumaczy jak działają dane schematy, nawyki, jak wygląda proces, to to nie jest motywacja, tylko świadomość. A chyba w tym wątku chodzi o motywację "filmikową"

 
 

 

 

1
komentarz 9 stycznia 2023 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

@Ehlert, motywcja pomaga zacząc, ale rutyna i powtarzalność wytrwać. 
Zresztą ja tam nie widze nic co mogłoby motywować "do programowania", jesli się tego nie chce robić. to się nie robi. 

komentarz 9 stycznia 2023 przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)
strzał za 1000 punktów.
0 głosów
odpowiedź 8 stycznia 2023 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Zen Jaskiniowca, polecam.
0 głosów
odpowiedź 9 stycznia 2023 przez Iei Obywatel (1,850 p.)
Pooglądaj sobie filmiki Tony'ego Robbinsa na YT - ale tak jak już ktoś wyżej wspomniał, motywacja Ci minie

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 219 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2020 w C# przez kubaa322 Użytkownik (710 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 553 wizyt
pytanie zadane 24 października 2019 w C i C++ przez niezalogowany
+1 głos
1 odpowiedź 169 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...