• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy cv jest poprawne ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
410 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez mat19 Obywatel (1,580 p.)
zmienione kategorie 5 stycznia 2023 przez Comandeer

Cześć, od miesiąca zaczełem wysyłać cv na stanowiska staż/junior php. Wysłałem juz dzisiątki cv ale odzew był tylko 2 razy, raz gdy zostałem zaproszony na rozmowę(było to pierwsze cv wysłane) i drugi raz gdy miałem do zrobienia zadanie w symfony przez 3 dni. Zastanawiam się gdzie leży problem, czy w cv czy gdzieś indziej. Bo w sumie gdyby cv było dobre to bym został zaproszony na rozmowę techniczną. Czy moglibyście ocenic moje cv ?

komentarz 5 stycznia 2023 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Na marginesie: w CV nie musisz pokazywać swojego zdjęcia (chyba, że istotną cechą na danym stanowisku jest czyjś wygląd, jak np. w przypadku modela, hostessy; albo w ogłoszeniu jest informacja o potrzebie załączenia takiego) ani podawać daty urodzenia.
komentarz 5 stycznia 2023 przez Velta Maniak (52,010 p.)
No, akurat umieszczenie daty urodzenia to dobry ruch wobec artykułu 22^1, w przeciwieństwie do zdjęcia, którego "na informację o potrzebie" bez potrzeby bym nie załączał.
1
komentarz 5 stycznia 2023 przez neo1020 Dyskutant (8,430 p.)
edycja 5 stycznia 2023 przez neo1020

wydaje mi się że aby być dobrym programistą trzeba się tym interesować a nawet pasjonować a nie ma tego w zainteresowaniach(to jak byś napisał że kochasz świnki i składał CV do rzeźni), rozwój zawodowy to nie jest zainteresowanie, w atutach OK, sport też brzmi bardzo ogólnie, lepiej napisać czym się w sporcie interesujesz, bieganie, siłownia itp, podróże po polsce, zdjęcie bym usunął jak wyżej koledzy pisali jak nie chcesz być modelem lub to jest niewymagane to nie dodawaj - większość ludzi to wzrokowcy. No i przede wszystkich zacząłem a nie zaczełem i w celu masz umijętności a nie umiejętności, no i tak ja @Wiciorny napisał 

Posiadane umiejętności chciałbym wykorzystać w PAŃSTWA FIRMIE, a w innej już nie?

Takie rzeczy kierowane konkretnie do firmy pisze się w liście motywacyjnym

 

 

CV powinno być pisane najwyżej doświadczenie, działalność dodatkowa(kółka, szkolenia, rozwijanie własnego projektu), potem edukacja, certyfikaty, umiejętności, zainteresowania (po prawej)

a po lewej wolał bym zobaczyć cel zawodowy, social media, języki czy atuty

Rozwijanie własnego projektu bardziej pasuje do zakładki działalność dodatkowa niż do doświadczenia "doświadczenie zawodowe" zdobywa się na podstawie umowy o pracę, oczywiście jest to doświadczeniem/nauką ale nie zawodowym

Mądry rekruter po przeczytaniu CV musi się coś dowiedzieć o Tobie konkretnie

masz opisane bardzo dużo umiejętności bez skali porównawczej co by wynikało że znasz wszystko perfekcyjnie albo nie umiesz nic, dodaj coś co pozwoli rekruterowi ocenić na jakim poziomie to umiesz, jakiś progress bar, % czy skale np 5/10

 

CV to twoja wizytówka tylko w formacie A4

 

btw; to moje zdanie

 

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 5 stycznia 2023 przez Gynvael Coldwind Nałogowiec (27,530 p.)

Moja standardowa odpowiedź: rzuć sobie okiem na tę listę, i zobacz czy coś Ci jeszcze nie przyjdzie do głowy, żeby dopisać: https://gynvael.coldwind.pl/?id=338. CV ogólnie nie jest złe jak na juniora, ale przebija w nim trochę brak doświadczenia (normalne na początku kariery ofc) + brak ponad programowego zainteresowania tematem.

Ostatecznie szukanie pierwszej pracy to statystyka – trzeba wysłać masę CV (załóż setki) i w końcu coś się trafi.

Jedna ważna uwaga: pamiętaj że możesz być przetrzepany ze wszystkiego co wpiszesz w CV. Czyli jak wpisujesz, że "znasz XYZ", to musisz być w stanie odpowiedzieć na każde pytanie związane z XYZ na swoim ogólnym poziomie (juniora w Twoim przypadku).

Usuń datę urodzenia btw, pracodawcy nie ma prawa to interesować na etapie rekrutacji.

IMO, wbrew temu co @Wiciorny pisał, zainteresowania bym zostawił, bo czemu nie. Ew. ten "rozwój osobisty" bym usunął (mam raczej złe skojarzenia z tą frazą), chyba, że rzeczywiście się tym interesujesz w jakiś sensowny sposób (i nie jest to oglądanie losowych "coachów" na YT).

komentarz 5 stycznia 2023 przez mat19 Obywatel (1,580 p.)
A czy cv powinno być po angielsku czy może być po polsku ? I jak oceniłbys mojego githuba
komentarz 5 stycznia 2023 przez Gynvael Coldwind Nałogowiec (27,530 p.)
Do firm za granicą oczywiście po angielsku. Do firm w Polsce w zależności od tego co piszą w ogłoszeniu rekrutacyjnym. Jeśli będą chcieli po angielsku, to o tym napiszą.
komentarz 5 stycznia 2023 przez Gynvael Coldwind Nałogowiec (27,530 p.)

@mat19, Co do GitHuba, to Social-Network-MessBox nie wygląda źle jak na poziom junior, przy czym tak przeglądając to repo to wygląda na 90% boilerplate 10% code :) (tj. dużo kodu, który nie za wiele robi). Natomiast spokojnie bym linka do GitHuba wrzucił do CV na Twoim miejscu.

komentarz 5 stycznia 2023 przez mat19 Obywatel (1,580 p.)
Co masz na myśli że jest dużo kodu który niewiele robi ? Jakbyś mógł to wyjaśnić bardziej to poprawił bym jeszcze ten projekt bo teraz skupiam się na projekcie z Laravel
1
komentarz 5 stycznia 2023 przez Gynvael Coldwind Nałogowiec (27,530 p.)

Konsekwencją pisania na siłę kodu Tak Jak Się Powinno™ jest masa plików po 20-50 linii, które praktycznie tylko przekazują dane w tą i z powrotem. Np. masz /src/mess/http/requests/NotificationRequest.php, który, pomijając dwa wystąpienia isset, jest całkowicie boilerplate code. W zasadzie prawie wszystko w tym katalogu to gettery od różnych klas.

I nie mówię, że to jest jakoś specjalnie źle. Faktycznie niektóre duże projekty tak się właśnie pisze. Po prostu jak na tyle kodu, to za dużo tam się nie dzieje ;)

Jeśli natomiast chcesz coś poprawiać (choć z punktu widzenia CV nie zrobi to zbyt dużej różnicy), to wrzuć projekt komuś dobremu z PHP żeby Ci wskazał co tam dziwnego znajdzie.

Tak patrząc po plikach rzuciły mi się dwie rzeczy w oczy:

  • na oko connection.txt można sobie po prostu ściągnąć wchodząc na /connection.txt
  • w conversation.php w regexie na oko masz ten błąd: https://gynvael.coldwind.pl/?id=357
0 głosów
odpowiedź 5 stycznia 2023 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
Współpraca z kimś nad tworzeniem swojego projektu to nie doświadczenie, chyba że miałeś to na podstawie jakiejś umowy.
Nie dodawał bym takich informacji jak zainteresowania gotowania, gier komputerowych to jest mało istotne w tym zakresie.

W celu zawodowym masz masło maślane: mowa o czystym kodzie, potem o testowalnym, rozszerzalnym itd, jakbyś planował wypisać co popadnie ... byle wypisać, a nie do końca rozumiał na czym to polega.

Fajnie że wypisujesz znajomości wzorców projektowych, czy też wzorców architektury ( ale podejrzewam, że   nie wiesz o czym piszesz i lepiej tego nie dodawać, bo jeśli ktoś Ci każe zastosować SASS do przykładowej aplikacj z uwzględnieniem benefitów...  albo np. pokazać na kodzie gdzie jest łamana, któraś z reguł SOLID i tym bardziej implementacje tego, to raczej nie będziesz wstanie tego zrobić). Dlatego lepiej napisać po prostu znajomość wzorców projektowych.

Posiadane umiejętności chciałbym wykorzystać w PAŃSTWA FIRMIE, a w innej już nie? Też nie kieruj CV personalnie do jednostki, to ma być twoja wizytówka, a nie "deklaracja do jednej instytucji"

Myślę, że problem leży w tym, że po CV widać, że nie wiesz o czym piszesz, listujesz wiele umiejętności, listujesz wiele praktyk, których  osoba doświadczona na starcie widzi, że nie będziesz wstanie obronić.
Co pokazuje fakt, że skoro nie poszło Ci rozmowy, to chyba nie  jest coś dobrze, co nie? (nie wiem jaki był feedback z rozmów, upieram się żebyś prosił o taki- nawet negatywny z tym, dlaczego taki był i nad czym powinieneś się skupić).
komentarz 5 stycznia 2023 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
edycja 5 stycznia 2023 przez Wiciorny
Chciałbym zobaczyć projekt tego portalu z zachowaniem wszystkich zasad SOLID
Gwarantuje Ci, że na pewno nie każda klasa spełnia spełnia pojedynczą odpowiedzialność, a tym bardziej zasade open-closed, przeczymy to też tyczy się funkcji :). Czyli można zmienić, dodać dodatkowe zachowanie aktualnych obiektów bez zmiany istniejącego kodu.
https://github.com/MateuszWojno/Social-Network-MessBox

Zresztą nie trudno znaleźć
3
komentarz 5 stycznia 2023 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Współpraca z kimś nad tworzeniem swojego projektu to nie doświadczenie, chyba że miałeś to na podstawie jakiejś umowy.

To jest doświadczenie, tyle że niekomercyjne.

1
komentarz 5 stycznia 2023 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
tworzenie wlasnego projektu to nie jest doswiadczenie niekomercyjne... w tedy studia gdzie programujesz, też byś mogł wpisać, to samo dłubanie wiele lat w kodzie.
komentarz 5 stycznia 2023 przez mat19 Obywatel (1,580 p.)

@Wiciorny, I jak oceniasz ten projekt ?

2
komentarz 5 stycznia 2023 przez Gynvael Coldwind Nałogowiec (27,530 p.)
+1 ad to co @ScriptyChris napisał - własne projekty jak najbardziej są doświadczeniem. Jakość takiego doświadczenia zależy oczywiście od samego projektu, stopnia jego skomplikowania, wielkości, i jakości wykonania. Skrajnie pozytywnym przykładem są *popularne* projekty open-source, które de facto są "własnymi projektami".
2
komentarz 5 stycznia 2023 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

tworzenie wlasnego projektu to nie jest doswiadczenie niekomercyjne

Totalnie się nie zgodzę. Prosty przykład: tworzę projekt open source (np. plugin do Rollupa), wrzucam na GitHuba i zaczyna żreć: kilka tysięcy pobrań tygodniowo, userzy zgłaszają issues i feature requests, fixuję bugi, wchodzę coraz głębiej w ekosystem… A potem choćby najduję buga w Rollupie, który uniemożliwia mojemu pluginowi poprawne działanie, więc fixuję i robię PR-a do upstreama, kod zostaje zaakceptowany, staje się oficjalnie kontrybutorem.

Wszystko niekomercyjnie, w wolnym czasie, a doświadczenia i wiedzy można z tego wyłapać więcej, niż z niejednej pracy.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 311 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 217 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2022 w PHP przez PiotrekPoznan Początkujący (250 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 306 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...