• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matura Informatyka 2023 - książka, repetytorium

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
818 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez zygota Nowicjusz (140 p.)
zmienione kategorie 4 stycznia 2023 przez ScriptyChris

Czy ktoś kupił może tę książkę? Jakie są o niej opinie? Zastanawiam się czy kupić i do poćwiczenia ale nie wiem co się w niej znajduje.

image

komentarz 6 stycznia 2023 przez Bun1o Obywatel (1,620 p.)

Nie widziałem książki, ale jeżeli chodzi ogólnie o materiały do tegorocznej matury z informatyki, to bardzo polecam zbiór opracowany przez nauczycielkę informatyki z Bydgoszczy, do znalezienia na jej stronie: https://mpiekarska.vilo.bydgoszcz.pl/

Ma też kanał na YT z rozwiązaniami do niektórych zadań. Tutaj link do filmiku w którym sugeruje jak można korzystać ze wspomnianej strony i czego się wgl uczyć pod maturę https://www.youtube.com/watch?v=RlxxTm92ImA

1
komentarz 8 stycznia 2023 przez zygota Nowicjusz (140 p.)
Dziękuje bardzo. Zapoznałem się z tą stroną i widzę, że właśnie czegoś takiego szukałem

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 4 stycznia 2023 przez polandonion Mądrala (7,270 p.)
zależy od tego co chcesz poćwiczyć. jeśli algorytmy - nie kupuj żadnych książek, szczerze hindus na yt wytłumaczy lepiej niż screenshoty w ksiazce. jeśli excel, access, to zalezy, chociaz osobiscie nie inwestowałbym w książki, dokumentacja komend w access oraz w excel dostępne są całkowicie za darmo w internecie.

najlepsza metoda nauki na mature jest przerabianie zadanek z poprzednich matur albo olimpiad informatycznych, jeśli chcesz poćwiczyć algorytmikę i logiczne myślenie
1
komentarz 4 stycznia 2023 przez zygota Nowicjusz (140 p.)
Dzięki wielkie za odpowiedź, pytam głównie, ponieważ często robię zadanie i brakuje mi jakiejś jednej podpowiedzi czy podejrzenia jak rozwiązać dane zadanie. Jeżeli chciałbyś mi pomóc w nauce lub doradzić możesz podzielić się jakimiś materiałami, które pomogą mi w nauce. Będę bardzo wdzięczny :)
komentarz 7 stycznia 2023 przez polandonion Mądrala (7,270 p.)

polecam stronę algorytm.org/algorytmy jeśli chcesz zrozumieć niektóre zagadnienia oraz algorytm.edu.pl jeśli chcesz gotowe algorytmy (gotowce). Oprócz tego jeśli czegoś nie rozumiesz, cppreference.com służy pomocą. Do przerabiania zadań masz stronki typu: pl.spoj.com i szkopul.edu.pl (szkopul ma dodatkowo archiwum zadań konkursowych w tym zadania z OI oraz OIJ). Jeśli ogarniasz angielski to tutaj możesz również poćwiczyć algorytmikę na maturę: leetcode.com oraz train.usaco.org.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 5,405 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 56 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 452 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez qwert 100 Obywatel (1,250 p.)

92,843 zapytań

141,782 odpowiedzi

320,858 komentarzy

62,174 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Wprowadzenie do ITsec, tom 2

Można już zamawiać tom 2 książki "Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT" - będzie to około 650 stron wiedzy o ITsec (17 rozdziałów, 14 autorów, kolorowy druk).

Planowana premiera: 30.09.2024, zaś planowana wysyłka nastąpi w drugim tygodniu października 2024.

Warto preorderować, tym bardziej, iż mamy dla Was kod: pasja (użyjcie go w koszyku), dzięki któremu uzyskamy dodatkowe 15% zniżki! Dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za kod dla naszej Społeczności!

...