• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Serwer NAS różne pojemności HDD

Object Storage Arubacloud
+1 głos
189 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia 2023 w Sieci komputerowe, internet przez Crean Nowicjusz (130 p.)
Witam jest to mój pierwszy post. Proszę o wyrozumiałość.

Będę zamawiał Synology DS920+.

Do tego jeden dysk WD RED PLUS 10TB

Mam już jeden dysk NAS 1TB z innego mojego serwera.

Cały ten zestaw chce stopniowo rozwinąć a to dlatego że wydać na raz tyle PLN to dość sporo dlatego chciałbym was zapytać czy w ten sposób mogę zrobić..

-Podpiąć dysk 1TB i drugi 10TB. 1TB ustawiać jako główny,jako chmura, a drugi kopia zapasowa (RAID 1).

--Czy w ten sposób mogę zrobić? Jeżeli tak to jestem świadomy że pozostałe 9TB zapasowego dysku będzie bez użytku.

Po jakimś czasie zamienię 1TB na 10TB.

Pozdrawiam.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 3 stycznia 2023 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
Tak, możesz podłączyć oba dyski do Synology DS920+ i ustawić dysk 1TB jako główny, a dysk 10TB jako kopię zapasową (RAID 1). W ten sposób oba dyski będą tworzyć macierz RAID 1, co oznacza, że dane będą automatycznie kopiowane na oba dyski w celu zapewnienia ich redundancji. Oznacza to, że w razie awarii jednego dysku dane będą nadal dostępne z drugiego dysku.

Jedyny problem jaki widze to, to, że po podłączeniu obu dysków do Synology DS920+ tylko 1TB zostanie użyte na początek, ponieważ dysk 10TB będzie służył jako kopia zapasowa. Dlatego też pozostałe 9TB z dysku 10TB będą bez użytku.

Jeśli chcesz zamienić dysk 1TB na dysk 10TB, możesz zaktualizować macierz RAID tak, aby używać obu dysków 10TB. Możesz to zrobić poprzez panel sterowania Synology DS920+ lub za pomocą odpowiedniego oprogramowania do zarządzania macierzą RAID.
Natomiast miej na uwadze, że  w trakcie aktualizacji macierzy RAID może dojść do utraty danych
komentarz 8 stycznia 2023 przez Crean Nowicjusz (130 p.)
Dziękuję za odpowiedź,

Jestem przy składaniu zamówienia.

Decyzja padła na Synology DS920+.

Do tego będą dwa dyski 8TB.

Które dyski są według was lepsze.  Seagate jest tańszy a lepsze dane techniczne posiada.

Proszę o pomoc w wyborze dysków 2 x 8TB.

Może inne propozycje.

8TB WD Red Plus WD80EFZZ NAS Hard Drive, 3.5" HDD, SATA III 6Gb/s, 5640rpm, 128MB Cache, OEM

Czy

8TB Seagate ST8000VN004 IronWolf NAS Hard Drive, 3.5" HDD, SATA III 6Gb/s, 7200rpm, 256MB Cache, NCQ, (CMR)

Pozdrawiam.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 188 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 200 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez halotelefonek Bywalec (2,410 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,079 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,541 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...