• Najnowsze pytania
 • Bez odpowiedzi
 • Zadaj pytanie
 • Kategorie
 • Tagi
 • Zdobyte punkty
 • Ekipa ninja
 • IRC
 • FAQ
 • Regulamin
 • Książki warte uwagi

co wybrac int czy string

Object Storage Arubacloud
0 głosów
253 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2022 w Ruby przez krukWiesio Początkujący (400 p.)
Witam co lepiej wybrac? int czy string

post na potrzeby zajec

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 28 grudnia 2022 przez VBService Ekspert (254,570 p.)
edycja 28 grudnia 2022 przez VBService

W języku Ruby (AFAIK chyba nie ma języka programowania, który by nie "zawierał", int-a, string-a *) najlepiej wybrać typ danych, który najlepiej pasuje do tego, co chcesz zrobić. Typ int, czyli liczba całkowita, jest dobrym wyborem, gdy potrzebujesz przechowywać liczby całkowite, takie jak wiek, ilość produktów w magazynie lub inne informacje, które nie zawierają kropki dziesiętnej.

Typ string, czyli ciąg znaków, jest dobrym wyborem, gdy potrzebujesz przechowywać tekst, taki jak imię, nazwisko lub adres e-mail. Możesz również używać typu string do przechowywania liczb jako ciągów znaków, chociaż nie będzie to zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem, jeśli planujesz wykonywać operacje matematyczne na tych liczbach.

 

BTW, w języku Ruby istnieją również inne typy danych, takie jak float, boolean i array, które mogą być również przydatne w różnych sytuacjach. Ważne jest, aby dobrze rozważyć, jaki typ danych najlepiej pasuje do tego, co chcesz zrobić, i używać go odpowiednio.

 

* - Istnieją pewne języki programowania, które nie posiadają bezpośrednich odpowiedników typów danych int i string, takich np. m. in. jak:

 1. JavaScript: W JavaScript nie ma typu int, ale istnieje typ number, który może być używany do przechowywania liczb całkowitych i zmiennoprzecinkowych. Typ string jest również dostępny w JavaScript i jest używany do przechowywania ciągów znaków.

 2. Lisp: W języku Lisp nie ma typu int ani string. Zamiast tego istnieje typ number, który może być używany do przechowywania liczb całkowitych i zmiennoprzecinkowych, oraz typ string, który jest używany do przechowywania ciągów znaków.

 3. Prolog: W Prologu nie ma typu int ani string. Zamiast tego istnieją atomy, które mogą być używane do przechowywania liczb i ciągów znaków, a także liczby zmiennoprzecinkowe i inne rodzaje danych.

Ogólnie rzecz biorąc, wiele języków programowania posiada typy danych, które są podobne do int i string, chociaż nazwy i szczegóły mogą się różnić. Ważne jest, aby zapoznać się z dokumentacją języka i poznać dostępne typy danych oraz sposoby ich użycia.

komentarz 5 lutego 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,110 p.)
Dobrze opisane!

A COBOL ma int-a i string-a? Assembler z pewnością nie ma.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 292 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2021 w C i C++ przez Dobdo Użytkownik (570 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 1,757 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2021 w C# przez MateuszFisch Początkujący (250 p.)

92,689 zapytań

141,601 odpowiedzi

320,093 komentarzy

62,048 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...