• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++ nie działa w Unreal Engine 5

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
536 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2022 w C i C++ przez MichaelM Bywalec (2,440 p.)

Witam,
chciałem zacząć tworzyć gry 3D. Jak dotąd tworzyłem jedynie proste gry 2D. Długo zastanawiałem się nad wyborem silnika graficznego, ale zdecydowałem użyć UE5 ze względu na to, że znam C++. Teraz, gdy udało mi się uruchomić silnik i chcę stworzyć projekt C++ napotykam problem: nie go utworzyć program wyrzuca następujący błąd, że projekt nie może zostać skompilowany.

Logi wyglądają tak:

The project could not be compiled. Would you like to open it in Visual Studio?

Running F:/UE5/UE_5.1/Engine/Build/BatchFiles/Build.bat Development Win64 -Project="C:/Users/Michał/Documents/Unreal Projects/MyProject/MyProject.uproject" -TargetType=Editor -Progress -NoEngineChanges -NoHotReloadFromIDE
Running UnrealBuildTool: dotnet "..\..\Engine\Binaries\DotNET\UnrealBuildTool\UnrealBuildTool.dll" Development Win64 -Project="C:/Users/Micha?/Documents/Unreal Projects/MyProject/MyProject.uproject" -TargetType=Editor -Progress -NoEngineChanges -NoHotReloadFromIDE
Log file: C:\Users\Micha?\AppData\Local\UnrealBuildTool\Log.txt
Creating makefile for MyProjectEditor (no existing makefile)
@progress push 5%
Parsing headers for MyProjectEditor
  Running Internal UnrealHeaderTool "C:\Users\Micha?\Documents\Unreal Projects\MyProject\MyProject.uproject" "C:\Users\Micha?\Documents\Unreal Projects\MyProject\Intermediate\Build\Win64\MyProjectEditor\Development\MyProjectEditor.uhtmanifest" -WarningsAsErrors -installed
Total of 6 written
Reflection code generated for MyProjectEditor in 16.361244 seconds
@progress pop
Building MyProjectEditor...
Using Visual Studio 2019 14.29.30147 toolchain (C:\Program Files (x86)\Microsoft Visual Studio\2019\Community\VC\Tools\MSVC\14.29.30133) and Windows 10.0.19041.0 SDK (C:\Program Files (x86)\Windows Kits\10).
Determining max actions to execute in parallel (4 physical cores, 8 logical cores)
  Executing up to 4 processes, one per physical core
  Requested 1.5 GB free memory per action, 2.76 GB available: limiting max parallel actions to 1
Building 11 actions with 1 process...
[1/11] Compile MyProjectCharacter.cpp cancelled
[2/11] Compile MyProjectGameMode.cpp cancelled
[3/11] Compile MyProjectCharacter.gen.cpp cancelled
[4/11] Compile SharedPCH.Engine.ShadowErrors.cpp
c1xx: fatal error C1083: Nie mo?na otworzy? pliku kompilator po?redni: 'C:\Users\Micha?'\Documents\Unreal Projects\MyProject\Intermediate\Build\Win64\MyProjectEditor\Development\Engine\SharedPCH.Engine.ShadowErrors.h.pch': No such file or directory
[5/11] Compile MyProject.cpp cancelled
[6/11] Compile MyProjectGameMode.gen.cpp cancelled
[7/11] Compile MyProject.init.gen.cpp cancelled
[8/11] Resource Default.rc2
[9/11] Link UnrealEditor-MyProject.dll cancelled
[10/11] Link UnrealEditor-MyProject.lib cancelled
[11/11] WriteMetadata MyProjectEditor.target cancelled

Działają jedynie projekty w Blueprint, a mi zależy na cpp. Jak to rozwiązać?

komentarz 28 grudnia 2022 przez tangarr Mędrzec (154,780 p.)
Próbowałeś stworzyć projekt w katalogu którego ścieżka nie zawiera polskich liter?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 140 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 699 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 163 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2019 w Inne języki przez Lukasz1987r Nowicjusz (120 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...