• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laravel - sortowanie rekordów po dacie realizacji

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
234 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2022 w PHP przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
Cześć,

mam listę zadań i kolumnę deadline. Chcę, posortować listę w taki sposób aby rekordy które mają najbliższą datę realizacji wyświetlały się w pierwszej kolejności. Czyli jeśli jest jakaś tam tabelka to w pierwszej kolejności są wydarzenia z dziś, jutra itd. Dodatkowym problemem tutaj jest to że pole deadline nie jest obowiązkowe więc w pierwszej kolejności powinno sortować po deadline a jeśli deadline jest puste po start_task

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2022 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
komentarz 8 stycznia 2023 przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)

Mogę prosić o dokładniejsze wytłumaczenia, przykład?

nie za bardzo wiem jak tego użyć aby rozwiązać mój problem

komentarz 8 stycznia 2023 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Używasz tej funkcji i w argumencie przekazujesz CASE. Sprawdzasz w case'ie czy deadline jest ustawiony itp.

Jeśli performance zapytania będzie słaby to zawsze możesz zrobić osobną tabelę z read modelem, który będzie zawierał już gotowe daty.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 874 wizyt
pytanie zadane 29 października 2020 w PHP przez Filipczak Gaduła (4,020 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 700 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 91 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,076 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...