• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Słuchawki nauszne czy dokanałowe ? JBL/Panasonic

Object Storage Arubacloud
0 głosów
131 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2022 w Sprzęt komputerowy przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)
Elo

Chciałem się was spytać jakie słuchawki "zdrowsze" dla uszu dokanałowe czy nauszne nie gram dużo w gry CS'a czy tym podobne.

A na święta było losowanie i prezencik mogę sobie wybrać a od dawna chciałem słuchawki mam na oku dwie firmy Panasonica i JBL tylko nie wiem czy wybrać dokanałowe słuchawki czy nauszne takie zwykłe. Tak jak wyżej napisałem które według was zdrowsze dla uszu.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 grudnia 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Nauszne.
komentarz 21 grudnia 2022 przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)
Nauszne mówisz będą "zdrowsze" dla uszu. A dlaczego?
komentarz 21 grudnia 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Dlatego, że wtykanie czegokolwiek w uszy nie jest dobre. Nauszne mają lepszą izolację dźwięków dochodzących z zewnątrz, więc nie będziesz musiał słuchać głośniej niż to konieczne, co jest dobre dla słuchu.

PS. mowa o słuchawkach nausznych okalających całe ucho, a nie takich, co leżą na małżowinach.
1
komentarz 21 grudnia 2022 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)

O słuchawkach

Dokanałowe są malutkie (zaleta), ale i wkłada się w ucho - co powoduje dwa problemy "higieniczne" - utrudniają wentylację ucha (poci się), co sprzyja rozwojowi bakterii, oraz same te słuchawki mogą przenosić różne zarazy (są ściśle jednosobowego użytku) - dobrze jest co jakiś czas wyczyścić te silikonowe "uszczelki". Słuchawki nauszne są dużo większe więc nawet jak są szczelnie zamknięte to mają wewnątrz wielokrotnie więcej powietrza i zwykle gdy gdzieś chcesz wstać to je trzeba zdjąć - wtedy się wywietrzą. Mogą być trochę niewygodne dla osób używających okularów  - trzeba sprawdzić czy ten element obejmujący uszy jest dostatecznie elastyczny, by nie ściskał okularów.

O takich "telegraficznych" - nausznych tak bezpośrednio na ucho, opierających się na małżowinie usznej lepiej zapomnieć - zaczyna szybko ucho boleć.

komentarz 21 grudnia 2022 przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)
No ja właśnie mam na myśli takie co leża na małżowinie vs takie dokanałowe bo jak mam pożyczone dokanałowe od siory nie ma tragedi ale zawsze używało się takich nausznych co zakrywają całe ucho a teraz mam takie na oku co najprawdopodobnie będą leżeć na małżowinie to które były by lepsze pomijając już higienie bo to wiadoma sprawa.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 60 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2023 w Sprzęt komputerowy przez Kamil14 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 544 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2021 w Sprzęt komputerowy przez Kebab_Cienki Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 385 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,553 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...