• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Conda/terminal + Django - czy można to wyświetlić na froncie?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
361 wizyt
pytanie zadane 18 grudnia 2022 w Python przez Dawid89 Obywatel (1,120 p.)
Mam bibliotekę do pracy w terminalu, jest też wersja SDK.  Szukałem odpowiedzi na swoje pytanie ale póki co nie znalazłem więc obstawiam, że nie jest to wykonalne, Co mi jeszcze przychodzi do głowy to wykorzystanie xtermj,js czy websocketd ( https://github.com/joewalnes/websocketd) ale nie mam wiedzy w tym temacie. Nie mniej prośba o upewnienie mnie czy jest to możliwe:

user klika przycisk na stronie  -> wykonuje się komenda w terminalu/condzie i wynik wraca na front

Dokładniej to w Django chciałbym to osiągnąć.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 grudnia 2022 przez Wiciorny Ekspert (270,150 p.)
Taki problem domenowy widziałbym bardziej jako  obejście.

Komenda-> jej rezultat lub sama ona, mogłaby zostać zapisana do pliku w momencie wykonywania-> ten plik byłby eventem który zostałby zebrany jako ponowny request/albo tutaj już response na front.

Jedyne co w tym wypadku jest osiągalne to "capture the output" czyli złapanie wyniku komendy. Nawet komenda bashowa jej wynik, może zostać zapisana do zmiennej tą zmienną można mapować na plik i dopiero wtedy przesłać na front, co ciekawe konfiguracje zapisu itd albo z poziomu komendy albo z poziomu "application propertiers/wlasciwosci projektu" gdzie odpowiednie konfiguracje będziesz przechowywać.

Widzę tutaj wiele problemów: z występowaniem i różnicowaniem błędów i reakcją na nie " czy to asynchroniczne sposoby, aby nie blokować oczekiwania i aktualnego stanu użytkownika, czy to normalne blokujące, ale wychwytywane jako aspekt/proxy mechanizm który nie jest związany z bezpośrednią sesja/transakcją nie wiem jak to u Ciebie w projekcie jest tworzone
komentarz 18 grudnia 2022 przez Wiciorny Ekspert (270,150 p.)
Jeszcze opcja bardzo nieefektywna i mało skalowalna: zapis do bazy danych rozważałeś i potem odczyt z tej bazy?
komentarz 18 grudnia 2022 przez Dawid89 Obywatel (1,120 p.)

@Wiciorny, 

Jestem dopiero na wstępnym etapie projektu. Apka ma głównie służyć do agregacji danych. User ma mieć możliwość przefiltrowania pożądanych wiadomości z kilku źródeł i otrzymania wyników. A te źródła są właśnie dostępne przez bibliotekę która daje tylko możliwość pracy w terminalu i klepania komend. Zastanawiam się jak to efektywnie obejść. Oczywiście chciałbym też, żeby działało płynnie przy potencjalnie większym ruchu na stronie.

Przy Twoich propozycjach w jaki sposób taka pobrana czy zapisana w bazie komenda przejdzie przez terminal? Muszę mieć serwer z konsolą i co dalej? Znasz jakąś stronę gdzie o tym poczytam? Bo nie wiem, jak się za to zabrać. 

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,384 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2015 w Python przez Kaspero Obywatel (1,920 p.)
–1 głos
0 odpowiedzi 109 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2016 w Python przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 308 wizyt

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...