• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki tani VPS polecacie na 2023 rok?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
617 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2022 w Hostingi, domeny, usługi przez Dewidos Początkujący (280 p.)

Siema!

Poszukuję jakiegoś taniego VPSa (albo i innej metody hostingu) do uruchomienia w internecie bota na Discorda (Node.js) oraz obok niego strony internetowej. Potrzebuję pomocy w wybraniu porządnej firmy. Interesuje mnie oferta w okolicach 20 zł za miesiąc (lub mniej).

Obecnie rozważam następujące firmy:

  • Linode
  • Vultr
  • Hetzner
  • OVH
  • ArubaCloud
  • awhost
  • Śląsk Data Center

Wiem, że na forum kilka takich pytań już padło, jednak jak wiadomo rynek się zmienia, więc postanowiłem zadać tego typu pytanie ponownie.

Która z tych chmur jest według was najlepsza? A może macie swoją własną rekomendację? Z chęcią usłyszę wasze zdanie.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 grudnia 2022 przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,510 p.)
Siemanko,

Że swojej strony mogę polecić https://contabo.com/en/ pierwsza instalacja wychodzi koło 50 zł w zależności od kursu euro a kolejne może troszkę więcej jak 20, ale warto.
komentarz 17 grudnia 2022 przez Dewidos Początkujący (280 p.)
Na Contabo też zerkałem, jednak obecnie nie potrzebuję VPSa z 8 GB ramu. Opłata instalacyjna też odstrasza. Jeżeli będę potrzebował wyższej mocy obliczeniowej, na pewno skorzystam.
komentarz 17 grudnia 2022 przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,510 p.)
No to OVH z śDC mam przykre wspomnienia hetzner chyba aż tak tanich vpsow nie ma . Reszty nie znam.
komentarz 17 grudnia 2022 przez Dewidos Początkujący (280 p.)
Hetzner ma za około 4 euro za miesiąc VPSa z 2 GB ramu. Uważam, że jest to jedna z lepszych opcji. Nie wiem jednak czy ArubaCloud nie byłaby lepsza.
komentarz 17 grudnia 2022 przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,510 p.)
Tylko nie pamiętam bo obecnie znaleźć nie mogę czy oni nie mają płatności z góry na rok?
komentarz 18 grudnia 2022 przez Dewidos Początkujący (280 p.)
Hetzner chyba nie ma. Ma też wadę, że darmowy jest tylko IPv6, jednak IPv4 jest tani a da się go też uzyskać z użyciem np. Cloudflare Tunnel.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 785 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2021 w Hostingi, domeny, usługi przez Igorek Mądrala (6,290 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 240 wizyt
pytanie zadane 3 października 2021 w Hostingi, domeny, usługi przez doskanoness Obywatel (1,240 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 695 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2016 w Sieci komputerowe, internet przez MatiiTv Gaduła (3,790 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...