• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ścieżka kariery

Object Storage Arubacloud
0 głosów
339 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez siemanson Nowicjusz (150 p.)
zmienione kategorie 22 grudnia 2022 przez ScriptyChris
Jestem początkujący w branży i jestem zatrudniony w jednej dużej firmie od czasu stażu. Na stażu tylko teoria z Azura. Główne to co umiem to właśnie ten Azure + Python + SQL + AWS i tak się trochę kierunkuje na data science (podoba mi się to), ale w tej firmie dostałem projekt i oni oczekują zaangażowania w 2+ lat. W projekcie chodzi głównie o support jakieś apki. Ich wymagania to SQL (i to chyba głównie) i C# - oferują szkolenia. Mówili, że wchodzi w zakres pracy też bugfixing, ale wiadomo jak to jest na początku... Boję się, że moja praca przez dwa lata będzie polegała na przesyłaniu wiadomości z usterkami i że po tych 2 latach nie będzie szans, żeby wrócić do data science. Niby zapewniają, że dużo sql-a i że c#, ale szczerze to wolałbym development a nie support. Radzicie, żeby iść w to? Boję się, że nie znajdą nic dla mnie innego i wyląduje na bezrobociu xd C# jest przyszłościowy? gdzie się go wykorzystuje (webówka/ mobilne?) i jak z pracą z takim stackiem? Czy uciekać i szukać nowej roboty?? Myślicie, że da się to wszystko połączyć w przyszłosći połączyć? i czy support to nie wyrok na support do końca kariery?

HELP (╯°□°)╯
1
komentarz 17 grudnia 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
Myślę, że nie da skoro sam nie wiesz co chcesz robić, posiłkując się "gdybaniem innych".
Skoro wychodzisz z założenia, że praca bęzie "zła i nudna" o to nie jest dla Ciebie i idź w to co chcesz robić.
komentarz 8 lutego 2023 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Tak jak pisze Wiciorny.

Jak szukasz pracy wyłącznie dla kasy, to są lepsze zawody, gdzie do kasy łatwiej dojść, tzn. stosunek kasa / włożony wysiłek, praca jest korzystniejszy.
komentarz 8 lutego 2023 przez siemanson Nowicjusz (150 p.)
Mam pytanie. Gdzie napisałem, że szukam pracy wyłącznie dla kasy?
komentarz 8 lutego 2023 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Nie napisałeś, ale wiele (jeśli nie większość) osób tym się kieruje.
komentarz 8 lutego 2023 przez siemanson Nowicjusz (150 p.)
OK, ja po prostu lubię to robić, lubię programować, robić jakieś apki, albo bawić się z ML, a tutaj jest support, chociaż nie jest źle, bo już zacząłem. Jestem początkującym, rynek się zmienia, z pracą coraz ciężej, wchodzę w coś dla mnie nowego, więc wolę zapytać starszych kolegów po fachu o ich opinie. Nikt lepiej mi chyba nie doradzi jak ktoś z doświadczeniem ;)

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 grudnia 2022 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)
wybrane 8 lutego 2023 przez siemanson
 
Najlepsza
Żadna praca nie jest wyrokiem. Na twoim miejscu bym zaakceptował tę ofertę. SQL jest bardzo prosty, C# już może nie, ale jeżeli rzeczywiście jesteś początkującym w branży jak mówisz to nawet się nie zastanawiaj. Doświadczenie w pracy jest dzisiaj wyjątkowo ważne a tobie dają pracę do rąk. Jeśli po kilku latach zauważysz, że w firmie nie ma miejsca na rozwój to możesz zawsze się zatrudnić gdzieś indziej.

Jeszcze druga sprawa, którą warto znać - nie zmieniaj wydziału, stanowiska itp. w tej samej firmie  jeżeli będziesz wtedy zarabiał mniej. Czasami jest to dobre, ale przerzucanie pracowników to częsta praktyka w średnio-dużych firmach, bo pracownik dostaje jakieś krótkookresowe benefity, a zazwyczaj traci część wypłaty.
+1 głos
odpowiedź 21 grudnia 2022 przez Arnold4509 Użytkownik (860 p.)
A ja tam ci życzę powodzenia, bo brzmi ciekawie!
komentarz 8 lutego 2023 przez siemanson Nowicjusz (150 p.)
Dziękuję :D

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 82 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2020 w SQL, bazy danych przez XavRock Obywatel (1,390 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 756 wizyt
pytanie zadane 26 lipca 2018 w C# przez Siewier97 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,017 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,541 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...