• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomoc w wyborze specjalizacji na uniwersytecie - informatyka.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
121 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Student_inf303 Nowicjusz (120 p.)
edycja 14 grudnia 2022 przez Student_inf303

Mam do was ważne pytanie i potrzebuję szybkiej odpowiedzi (czas do dzisiaj), którą specjalizację na kierunku informatyka powinienem wybrać? Wybór jest pomiędzy informatyką ogólnąsieciami komputerowymi i przetwarzaniem danych.

Zanim mnie spytacie w czym jestem dobry w czymś (czy jestem np. typowym sieciowcem) odpowiem ze nie wyróżniam się żadnymi szczególnymi upodobaniami, ale dosyć szybko się uczę. Informatyka ogólna to specjalizacja którą można nieco sterować poprzez odpowiedni dobór przedmiotów, podczas gdy sieci i prztwarzanie danych jest bardziej szablonowe.

Spis przedmiotów z odnośnikami w pdf TUTAJ .

Zastanawiam się czy informatyka ogólna nie wygląda dla pracodawcy na zasadzie "koleś od wszystkiego i niczego". Co jest bardziej opłacalne/przyszłościowe? Czy może mi ktoś nakreślić czego mogę się spodziewać po tych speckach? Do czego się przydadzą? Bedę wdzięczny za wszelkie przydatne informacje i jestem otwarty na dyskusje.

1
komentarz 14 grudnia 2022 przez Gynvael Coldwind Nałogowiec (27,530 p.)
TBH wątpię, czy pracodawcy w ogóle rzucą okiem na specjalizacje ;). W IT bardziej liczy się rzeczywisty skill wykazany w CV i na rozmowach, niż papierek.
komentarz 14 grudnia 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,750 p.)

@Student_inf303, nikt na to nie zwraca uwagi, nie zwrócą uwagi czasami na to jakie studia skończyłeś, jeśli w ogóle będą o to pytać. Zapytać mogą ma pan wykształcenie wyższe? Jeśli jest to wymagane i tyle. 
Opłacalne i przyszłościowe zależy do czego, ale czasami nie pójście na studia które nic Ci nie dadzą realnie do pracy. 

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 601 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 798 wizyt

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,604 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...