• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rejestracja domeny

Object Storage Arubacloud
0 głosów
359 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2022 w Hostingi, domeny, usługi przez lolek004 Nowicjusz (120 p.)
Hej, będę przystępował do wykupu domeny dla mojego małego biznesu. Strona firmy nie będzie wymagająca - podstawowe informacje o firmie, kilka zdjęć, kontakt i to w sumie tyle, bez podstron. Mam zrobioną już taką podstawową stronę na bootstrapie 5 i chciałbym móc w miarę łatwo ją wrzucić na domenę.

Chciałbym dowiedzieć się z jakiej strony najlepiej kupić domenę, gdzie najłatwiej będzie mi wrzucić takie pliki html, css, js?
Czy warto dopłacić do jakiś dodatkowych opcji?
Czytałem coś o wordpressie ale to chyba w moim przypadku zbędne

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 14 grudnia 2022 przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,450 p.)

Hej,

Przede wszystkim mylisz pojęcia serwera i domeny, domena to jest adres URL który jest widoczny dla użytkowników jeżeli faktycznie jest ona głównie statyczna to nie ma sensu brać jakiegoś czołgu pod tym względem że wykorzystanie nie będzie adekwatne do kosztów jakie będziesz ponosił. 

Z mojej strony na zakup domeny mogę polecić Ci ovh.pl koszt domeny jak i przedłużenia obecnie wychodzi najlepiej na naszym rynku. 

Jeżeli chodzi o serwer to może być to lh.pl jeżeli nie jesteś pewien wykupu itp to mogę Ci zaproponować serwer na taką prostą stronę u siebie. Wtedy na spokojnie również pomogę we wrzuceniu i konfiguracji.

komentarz 14 grudnia 2022 przez lolek004 Nowicjusz (120 p.)
Czyli muszę wykupić domenę czyli adres URL - za to płacić koszty, żeby nikt adresu nie zajął, a następnie kupić serwer, żeby tam móc wgrać moją stronę opartą na bootstrapie, która była by aktywna cały czas?

Przy kupnie domeny warto na coś zwrócić uwagę przy takiej statycznej stronie?
komentarz 14 grudnia 2022 przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,450 p.)
Tak, domenę jest dobrze przemyśleć i od razu wykupić. Przy wyborze domeny kieruj się ceną pierwszej rejestracji oraz przedłużenia. Na ovh o ile pamiętam to zakup mieścił się w 13 zł a przedłużenie w 60zl inni rejestratorzy domen mogą dać np. domenę za pierwszy rok za darmo ale jej przedłużenie wyniesie już przykładowo 150zl.
komentarz 14 grudnia 2022 przez lolek004 Nowicjusz (120 p.)
edycja 14 grudnia 2022 przez lolek004
A jeśli chodzi o hosting to wiesz może coś na temat github pages, czy warto było by tak zrobić w moim przypadku?

Jeśli chodzi natomiast o domenę na stronie ovh warto brać jakieś dodatkowe opcje? Na starcie wyskoczyło mi czy chce mieć "DNS Anycast"?
komentarz 14 grudnia 2022 przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,450 p.)
edycja 14 grudnia 2022 przez AnimaVillis
Na samym początku nic więcej jest Ci niepotrzebne. Teoretycznie github pages zda egzamin, ale to też nie jest to samo co serwer współdzielony czy też troszkę mocniejsze maszyny jak serwery dedykowane bądź vpsy.
komentarz 14 grudnia 2022 przez lolek004 Nowicjusz (120 p.)
Mógłbyś wytłumaczyć różnicę miedzy github pages a serwerami współdzielonymi?
komentarz 14 grudnia 2022 przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,450 p.)
Z racji tego, że jestem pod wpływem pozwolę sobie Cię po prostu skierować w dwa linki, które Ci to odpowiednio wytłumaczą:

https://www.flynerd.pl/2018/02/opublikowac-strone-internetowa-github-pages-krok-kroku.html
Tutaj masz co możesz na github pages

https://www.ovhcloud.com/pl/web-hosting/shared-hosting/
Tutaj ogólnikowo hosting współdzielony
komentarz 14 grudnia 2022 przez lolek004 Nowicjusz (120 p.)
Dziękuje bardzo za poświęcony czas. Chyba spróbuję na początek github pages, a ewentualnie później wykupie serwer.
komentarz 14 grudnia 2022 przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,450 p.)
Luzik, miłego ;)

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 552 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 449 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 88 wizyt
pytanie zadane 21 lutego w Hostingi, domeny, usługi przez Gazd0 Nowicjusz (120 p.)

92,565 zapytań

141,417 odpowiedzi

319,601 komentarzy

61,950 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...