• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

reload czyszczenie inputów js

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
127 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2022 w JavaScript przez TOWaD Mądrala (5,700 p.)

Czy to jedyny sposób czyszczenia input-ów przy odświeżeniu strony

document.querySelectorAll("input").forEach(element => {
 console.log(element.value='');
})

Ps. 1) Raz działa target.value, a czasami samo value?,

2) Gdzieś chyba widziałem lepszy sposób pobrania wartości input-ów

komentarz 14 grudnia 2022 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Przy odświeżaniu strony formularz sam wraca do pierwotnego stanu, więc czemu miałbyś go czyścić akurat wtedy?
komentarz 14 grudnia 2022 przez TOWaD Mądrala (5,700 p.)

A czyli formularz jest potrzebny? Ale jak dodałem tagi form to nic nie dało.

jak chcę wylosować następny wielomian, to muszę wyczyścić formularz.

komentarz 14 grudnia 2022 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
A wysyłasz w ogóle ten formularz? Jeśli nie lub blokujesz domyślną akcję przeglądarki na wysłanie, to strona się nie powinna odświeżać.
komentarz 14 grudnia 2022 przez TOWaD Mądrala (5,700 p.)
Js tylko, i lokalnie w oknie przeglądarki, to nie ma gdzie wysłać na razie.
komentarz 5 stycznia 2023 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)

@TOWaD, zazwyczaj sie chce pamietac inputy i to "mocno", tak ze po wylaczeniu pzregladarki i wlaczeniu jej ponownie, dane sa ladowane z bazy/ciastek/locala. Ale jezeli chodzi Ci o testy, to to co podal @VBService jest ok. Ja zastosowalbym specjalny przycisk do resetowania pol formularza, ale do czasu jego uzycia, apka msuialaby zapamietywac wszystkie pola.

komentarz 5 stycznia 2023 przez TOWaD Mądrala (5,700 p.)

Tak jak podał VBService. Jest ok.  Ale dziękuje za ceny komentarz.

Wrzuciłbym stronę, ale musiał bym githuba rozkminić. A bez formatu kompa wirtualnej maszyny się nie opłaca .

Bez JS wygląda tak.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 grudnia 2022 przez VBService Ekspert (251,250 p.)
wybrane 14 grudnia 2022 przez TOWaD
 
Najlepsza

Jeżeli zapiszesz input-y w tagu <form> wystarczy

<button type="reset">Clear</button>

lub

<input type="reset" value="Clear">

 

[ on-line ]

<form>
  <input>
  <input>
  <input>
  <input value="default value">
  <button type="reset">Clear</button>
</form>

 

BTW, powyższy przykład zadziała natywnie bez kodu js-a wink. W pewnym sensie zachodzi tu bardziej ustawienie wartości domyślnych dla danego input-a, ale że w tym przykładzie 3 pierwsze input-y mają domyślnie value="", ustawienie domyślne daje efekt "czyszczenia".

komentarz 14 grudnia 2022 przez TOWaD Mądrala (5,700 p.)
Super dzięki, może mi się przyda, jak podepnę pod guzik punkty. Mam nadzieje, że oto mi chodziło. (bo bez form), A czy "listenery" się wyłączają po refresh strony.
komentarz 14 grudnia 2022 przez VBService Ekspert (251,250 p.)

Zależy jaki masz na myśli refresh. Samo "wyczyszczenie" input-ów nie wyłącza "listener-y", tylko przeładowanie strony (ponowne pobranie kodu strony z serwera i ponowy rendering), czy to np. przez submit, czy window.location.reload(true);

komentarz 14 grudnia 2022 przez TOWaD Mądrala (5,700 p.)

window.location.reload(true) - mniej więcej ot mi chodziło, ale okno przeglądarki wpadło w pętlę, czyli będę musiał doczytać. 

komentarz 14 grudnia 2022 przez VBService Ekspert (251,250 p.)

@TOWaD, może Tobie chodzi po prostu o ... coś w tym stylu

1
komentarz 14 grudnia 2022 przez TOWaD Mądrala (5,700 p.)
edycja 14 grudnia 2022 przez TOWaD

W sumie o ten buttom chodziło jeszcze muszę połączyć z refresh (losowanie wartości i odpięcie listenerów).

Html wygląda tak na razie niezły bałagan jest.  A robione na podstawie tego zadanie 16. (nie wiem jak podlinkować fragment)

Edit: połączyć z tym

Ale w sumie chodziło o ten button, wiec daję najlepszą.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 105 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2016 w JavaScript przez Napromieniowany Użytkownik (570 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 331 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2018 w JavaScript przez Michał Samolewski Bywalec (2,240 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 179 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2015 w HTML i CSS przez xSvilen Mądrala (5,740 p.)

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...