• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

dysk sieciowy w trybie Offline, nie chce synchronizować

Object Storage Arubacloud
0 głosów
472 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Konfeusz Bywalec (2,810 p.)
Witam.

Mam dziwny przypadek w sieci firmowej. Posiadam dysk sieciowy, który normalnie jest widoczny na innych komputerach, wszystko działa tiptop (synchronizuje, widzi, zapisuje etc), ale w przypadku jednego komputera cały czas wykazuje, że jeste w trybie Offline. Można dostać się na dysk, ale widać tylko część folderów, nie pokazuje pełnej i faktycznej zawartości dysku.

W diskpart sprawdzałem poprzez SAN, ale wskazuje, że wszystko jest ONLINE. Próbowałem zresetować polityki, ale nic to nie pomogło, łącznie z odpięciem i zmapowaniem dysku na nowo.

Inną dziwną sprawą jest to, że tak się dzieje kiedy komputer jest w sieci firmowej, jeśli loguje się poprzez VPN wszystko działa prawidłowo :D

Jeśli ktoś będzie miał jakieś pomocne sugestie. Będę wdzięczny :c)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 grudnia 2022 przez RafRoo Nowicjusz (160 p.)

Ja bym obstawiał te opcje: Zawsze dostępne w trybie offline, uważam że ta opcja w Windowsach to jakaś pomyłka, już kilka razu sprawiała mi podobny problem..... 

Zawsze dostępne w trybie offline

komentarz 13 grudnia 2022 przez Konfeusz Bywalec (2,810 p.)
Dzięki za chęci, ale... niestety :(

Problem w tym, że nie mam tej opcji. Sprawdzałem w pierwszej kolejności możliwości jakie mam we właściwościach opcjach podręcznych. Mam jedynie opcje poniżej "synchronizuj" ale jest ona zablokowana, wyszarzona :/

Podobne pytania

+2 głosów
3 odpowiedzi 524 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia 2022 w Sprzęt komputerowy przez Neearuuqq Początkujący (360 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 269 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez reldA Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 782 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2021 w Sieci komputerowe, internet przez Jarexxos Początkujący (260 p.)

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,615 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...