• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

HTML i PHP w jeednym pliku czy osobno ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
233 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2022 w PHP przez I3obaSeK Użytkownik (720 p.)

Cześć Wszystkim

Mam takie pytanie zaczynam dopiero co przygodę z programowaniem itp i moje pytanko brzmi czy HTML i PHP muszą byc osobno czy wszystko może być w jednym pliku ? 

Bo tak jak tutaj: Kurs PHP odc. 1: Programowanie w PHP. Start kursu - YouTube

Pan Mirosław w 30min robi formularz zamówienia i tak się zastanawiam czy moznaby to zrobić wszystko w jednym pliku czy bardziej prawidłowo jest robić tak jak Pan Mirosław w dwoch wtedy jest przejżyściej ? 

i bardziej fachowo ; ]  nie wiem właśnie a na starcie nie chce robić sobie jakiś glupich przyzwyczajeń wole od razu robić tak jak to powinno byc robione.

Licze że pomożecie Dziękuję. ; ] 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 grudnia 2022 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

Tak po prawdzie to najbardziej profesjonalnie jest mieć plik index.php i tzw. router, który będzie przechwytywał różne adresy i kierował do tego głównego pliku. I tam byłoby decydowane, co wyświetlić i co zrobić (np. jeśli ktoś wszedł pod adres /rejestracja, to wyświetlałby mu się formularz zamówienia, a jeśli ktoś by wysłał ten formularz pod /rejestracja, to wówczas by się dodawało usera do bazy itd.).

Natomiast na takim najbardziej podstawowym poziomie warto oddzielać HTML od PHP przy pomocy choćby wykorzystywania systemu szablonów.

komentarz 11 grudnia 2022 przez I3obaSeK Użytkownik (720 p.)
Ok rozjaśniło mi to trochę umysł.

Jeszcze z jednym mam problem jeśli mógłby mi ktoś to wytłumaczyć.

Dokładnie tutaj 35:55min https://www.youtube.com/watch?v=Pp578w7C9hE

Pan Mirosław chwile wcześniej połączył się z baza wszystko poszło zgodnie z planem pojawił się napis "It works!" u mnie identycznie wszystko rozumiem.

Tylko gdy po zmianie hasła do bazy wyskakuje mu elegancko kod do błędu "Error: 1045" i nic praktycznie więcej u mnie po zmianie hasła pojawia się wszystko Fatal error i praktycznie wszystko na wierzchu z pliku connect.php  Host/nazwa/haslo itp.

Tylko zmieniam hasło tak jak Pan Mirosław bez hasła wszystko działa tak jak powinno i nie wiem co jest nie tak.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 102 wizyt
pytanie zadane 7 maja 2020 w HTML i CSS przez Mateusz450 Początkujący (380 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...