• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co myślciie o pracy freelancera w wieku 14 lat?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
376 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2022 w Offtop przez Dewidos Początkujący (280 p.)

Siema!

Jestem czternastolatkiem i mam zamiar zacząć zarabiać na swojej pasji - programowaniu. Im szybciej tym wg. mnie lepiej, będę miał szansę zdobyć doświadczenie i pieniądze na start w dorosłe życie.

Zacząłem od założenia własnej strony internetowej: dewidos.pl. Obecnie jest w budowie, lecz link daję już teraz, gdyż może za kilka dni od teraz będzie gotowa.

Mój przykładowy projekt to strona internetowa dla tzw. VSki w grze ETS2, link: mysiekcompany.github.io. Wiem, że jest w niektórych miejscach niedopracowana, jednak mój kolega zajrzał do kodu i zmienił parę rzeczy, a ja nie zdążyłem jeszcze wszystkich jego zmian dopracować.

Na swojej własnej stronie mam zamiar opisać swoje umiejętności oraz umieścić linki do moich projektów, gdyż mam teraz szansę wykonać dwa dla placówek publicznych w moim mieście (zasługa taty). Ma to być zwyczajne portfolio. Na początek zamierzam szukać zleceń właśnie lokalnie, może później uda się zdobyć zlecenia z np. całego powiatu/województwa.

Jak myślicie, czy mój pomysł ma jakieś szanse powodzenia? A może powinienem sobie odpuścić? Wyraźcie proszę swoje zdanie.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 30 listopada 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
wybrane 4 grudnia 2022 przez Dewidos
 
Najlepsza
Słuchaj: każdy pomysł jest lepszy niż brak pomysłu, Jesteś młody, skoro to lubisz to tym bardziej masz dobry pomysł i jednocześnie nic do stracenia. Się uda? Świetnie, się nie uda, nic sie takiego nie stanie- ty dalej się rozwijasz i robisz to co chcesz robić.
Dąż w tym co chcesz zrobić i realizuj to co zaplanowałeś. Myślę, że twój pomysł ma szanse powodzenia, nawet ja nie powiedzie się teraz, to odbije Ci się z nawiązką w przyszłości nie tylko tym, że pracujesz nad sobą dalej, nad swoimi umiejętnościami, ale nad "portfolio" twojej osoby, które zaowocuje potem, niezależnie od tego co stanie się teraz.

Także działaj i takie ja mam zdanie, na pewno lepsze to niż nie zrobienie nic, albo uznanie już zanim się spróbowało "że to zły pomysł", też uważaj na tego rodzaju pytania, bo ludzie "potrafią i często lubią" kopać pod kimś dołki i "namawiać do np. nie zrobienia czegoś" tylko dlatego, że oni sami nie potrafią, nie mają na tyle samozaparcia lub są zbyt leniwi.

Na pewno polecam również utrzymywać swoje repozytorium gdzie większość projektów które nie są komercyjne, nie idą "tylko dla kogoś" będziesz mógł przechować, lub po uzgodnieniu stron jeśli realizujesz projekt dla kogoś, to możesz prosić o wyrażenie -> otwartych praw autorskich, jako podpisu do twojej marki, wtedy takie linki do źródła "zrobiłęm to X,Y,Z " dla kogoś tam... i link do źródła.
komentarz 1 grudnia 2022 przez Dewidos Początkujący (280 p.)

Dzięki za odpowiedź :)

Ogółem miałem zamiar umieszczać w stopce strony informację w stylu wykonanie: dewidos.pl, tak jak z resztą robi większość firm z branży. W taki sposób powinienem zdobyć większą popularność i oczywiście potwierdzić, że projekt jest rzeczywiście mój a nie losowo wybrany czyiś z internetu.

komentarz 1 grudnia 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
zawsze potwierdzeniem będzie wykonane zlecenie, akurat na to nie potrzebujesz być pełnoletni.
Ale umieszczanie tego w stopkach itp. jest też rozwiązaniem

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 547 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 692 wizyt
–2 głosów
3 odpowiedzi 443 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...