• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kali linux nie widzi partycji

Object Storage Arubacloud
0 głosów
421 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2022 w Bezpieczeństwo, hacking przez kondzix_ez Obywatel (1,910 p.)
edycja 1 grudnia 2022 przez kondzix_ez
Witam,

próbuję zainstalować kali linux na komputerze za pomocą pendrive a konkretnie za pomocą rufusa. Przy etapie wyszukiwania dysków widzi tylko pendrive, a mi zależy instalacja na wskazanej partycji, ale jej nie ma do wyboru. Wie ktoś co jest przyczyną. Na zbootowanym pendrive HBCD normalnie widzi wszystkie partycje i dyski. Proszę o pomoc
komentarz 29 listopada 2022 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Na marginesie: Kali Linux to system przeznaczony dla doświadczonych użytkowników, więc obstawiam, że jeśli masz problem już na etapie instalacji, to może jednak wybierz inną dystrybucję.

komentarz 30 listopada 2022 przez Nudzi mi się Gaduła (4,460 p.)
Szczególnie że nie jest przeznaczony do codziennego użytkowania i pewnie lepiej było by użyć wirtualnej maszyny.
komentarz 30 listopada 2022 przez neo1020 Dyskutant (8,430 p.)

To laptop czy stacionarka? na czym chcesz zainstalować 

komentarz 30 listopada 2022 przez kondzix_ez Obywatel (1,910 p.)
laptop z dyskiem SSD
komentarz 30 listopada 2022 przez kondzix_ez Obywatel (1,910 p.)
Jestem doświadczony w miarę, ale nie wiem czy szukać błędu przy instalacji, czy przy instalacji. Ani nie mam pojęcia co może być przyczyną bo zwykle miałem inne błędy przy instalacji, które wiedziałem jak rozwiązać. Więc pomożesz?
komentarz 1 grudnia 2022 przez neo1020 Dyskutant (8,430 p.)
pytałem czy to lapek czy stacionarka bo wyczytałem że nie raz pomaga przepięcie kabla sata z slotu Sata_0 na Sata_1, ale w lapku to raczej nie przejdzie, wysłałem Ci 2 linki na pw sprawdź może coś pomoże
komentarz 2 grudnia 2022 przez kondzix_ez Obywatel (1,910 p.)
nie pomaga

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 25 maja 2023 przez Jakub80 Nowicjusz (170 p.)

A może błąd w dystrybucji? Ja miałem kiedyś sytuację z błędem. Ściągnąłem nową dystrybucję z linuxiarze I to pomogło. Widocznie było coś nie tak wcześniej przy ściąganiu iso. Od tego momentu używam tylko ich do ściągania i nie miałem więcej żadnych problemów Jak co to możesz spróbować z linku i sprawdzić czy coś to da

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 273 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2023 w Systemy operacyjne, programy przez Iei Obywatel (1,950 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 265 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 521 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...