• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prywatny numer został przechwycony?

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
273 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2022 w Bezpieczeństwo, hacking przez alpha.netrunner Gaduła (4,690 p.)

Cześć wszystkim,

Z czystej ciekawości wpisałem w Google swój prywatny numer telefonu i ku mojemu zdziwieniu został on 171 razy wyświetlony i miał 10 negatywnych komentarzy, wszystkie z 30.04.2019. Wpisałem jeden z komentarzy również w Google i pojawił się jeszcze jeden numer, całkiem obcy, który miał prawie dokładnie taki sam komentarz od tego samego autora ale z inną datą 18.07.2018. Wszystko dzieje się na tej samej stronie, infonumer.pl . Ale wracając do mojego, na innych stronach nie był on wcale wyświetlony lub max 3 razy. Dodatkowo jest oznaczony jako stacjonarny co jest niemożliwe, gdyż jest to numer na kartę przeniesiony z Play do Orange.Nie pamiętam dokładnie kiedy go kupiłem ale prawdopodobnie, około 3 lat temu w sklepie osiedlowym. W załączeniu zrzuty ekranu komentarzy, na czerwono zaznaczony komentarz który się powtórzył pod innym numerem.

Pod tamtym drugim numerem jest jeszcze komentarz prawdopodobnego właściciela:

"To jest moj numer, internet mobilny. Karta jest w tablecie. Wiecznie mam nieodebrane polaczenia. Wpisalem numer w google a tu szok ze niby do kogos dzwonie. W wychodzacych mam 0 polaczen."

Dobrze więc moje pytanie jest takie czy ktoś posługuje się moim numerem czy to tylko taki spam? Nie miewam żadnych dziwnych telefonów, niekiedy tylko fotowoltaika zadzwoni lub z Radia Z. Martwię się trochę o bezpieczeństwo, zmiana numeru byłaby dla mnie bardzo trudna, gdyż mam go podanego u rodziny, w szkole, banku itp. Oczywiście zawsze podaję go zaufanym osobom, staram się go nie upubliczniać nigdzie.

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 16 listopada 2022 przez Toxc Mądrala (7,060 p.)
wybrane 17 listopada 2022 przez alpha.netrunner
 
Najlepsza

Wszystko dzieje się na tej samej stronie, infonumer.pl

Ublock z filtrem KAD Przekręty blokuje tę stronę laugh

Oczywiście zawsze podaję go zaufanym osobom, staram się go nie upubliczniać nigdzie.

Z czystej ciekawości wpisałem w Google swój prywatny numer telefonu

devil

Dobrze więc moje pytanie jest takie czy ktoś posługuje się moim numerem czy to tylko taki spam?

Jak ktoś  posługiwał  się twoim numerem to twoja kara sim nie byłaby aktywna 

+1 głos
odpowiedź 23 listopada 2022 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)

Ja miałem takie sytuacje że ktoś do mnie dzwonił (słychać było że telefon dzwoni), podchodziłem do telefonu (telefon już przestał dzwonić), chwytam za smarkfona i oddzwaniam pod ten numer (ostatni z listy oczywiście) i ktoś tam podnosi telefon i mówię "Ktoś dzwonił do mnie z tego numeru, dlatego oddzwaniam" i ludzie byli zdziwieni, że coś takiego miało miejsce, twierdząc, że w ostatnim czasie do nikogo nie dzwonili, a na pewno nie do mnie. Takie rzeczy przytrafiły mi się kilka razy.

Opisałem ten problem jakiś czas temu na forum Elektrody.

Ponadto zapraszam TU.

 

 

+1 głos
odpowiedź 25 listopada 2022 przez gagyn Stary wyjadacz (11,050 p.)

Numer telefonu często po pewnym czasie od dezaktywacji przez poprzedniego właściciela przekazywany jest nowemu. Dlatego kupiłeś prawdopodobnie numer po kimś.

Tu nawet jest jakiś stary wątek o podobnej sytuacji:

[Era] Telefony do poprzedniego właściciela numeru telefonu - Forum - TELEPOLIS.PL

komentarz 8 grudnia 2022 przez Arnold4509 Użytkownik (860 p.)
Łał, nie wiedziałem, że numery przechodzą dalej... Dzięki za informację!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 268 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 139 wizyt
+4 głosów
2 odpowiedzi 376 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez Pogromca029 Nowicjusz (190 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...