• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy z poziomu front end (html, cssl js, WASM) można wysłać e-maila??

Object Storage Arubacloud
+1 głos
138 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2022 w JavaScript przez reaktywny Nałogowiec (40,970 p.)
edycja 14 listopada 2022 przez reaktywny
Czy z poziomu front end (html, cssl js, WASM) można wysłać e-maila??

Chce założyć strony statyczne na hostingu SEO i potrzebuje formularz kontaktowy z możliwością wysłania maila, stąd to pytanie.

Jakie znacie metody?
komentarz 14 listopada 2022 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)

Dawniej istniał link typu mailto:adres@email. Ale nie wiem czy to jeszcze działa, Kliknięcie w taki link uruchamiało lokalny program pocztowy z ustawionym adresatem z linku. Najczęsciej widziałem taki link jako adres do submitu formularza. Oczywiście do ogladający decydował czy mail zostanie wysłany.

komentarz 14 listopada 2022 przez reaktywny Nałogowiec (40,970 p.)
Wiem, wiem, ale nie o to chodzi.

Czy programowo można wysłać z frontu mail? Ktoś wypisuję tekst w formularzu i klika "wyślij".

Znalazłem przykłady, że da się z poziomu Blazor (WASM Microsoftu). Nie znam szczegółówe, ale widać, ze z WebAssembly da się.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 14 listopada 2022 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
wybrane 14 listopada 2022 przez reaktywny
 
Najlepsza

Znalazłem przykłady, że da się z poziomu Blazor (WASM Microsoftu).

Da się, ale tak po prawdzie się nie da. Z tego, co widzę, Blazor ma po prostu klienta SMTP. Co oznacza, że i tak trzeba do niego podpiąć jakieś zewnętrzne konto e-mail. choćby z GMaila.

I wszystkie tego typu usługi na froncie będą działać podobnie – albo będą wysyłać przy pomocy zewnętrznego konta e-mail, albo wystawią w tym celu REST API.

Co do formularzy kontaktowych, to są całe usługi pod to, jak np. Formspree.

komentarz 14 listopada 2022 przez reaktywny Nałogowiec (40,970 p.)
Hehe, nie pomyślałem o czymś takim, jak FormSpree. Bardziej podoba mi się, niż wszystkie inne pomysły jakie przyszły mi do głowy :)

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 1,993 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 312 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2019 w PHP przez manager96 Bywalec (2,050 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 940 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...