• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Przekazanie elementu List<string> jako parametr pewnej metody.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
224 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2022 w C# przez Nabuchadonozor Gaduła (3,120 p.)
zamknięte 14 listopada 2022 przez Nabuchadonozor

Witam,

natknąłem się na pewien, podejrzewam że błahy problem. Otóż nie mogę przekazać listy stringów "List<string> Cipher = new();" (jako drugi parametr) do metody:

public List<string> OrderDataWithSense(IKeysService iKeyService, List<string> OriginalCipher)
        {
            OriginalCipher = new();
            OriginalCipher.Add("xyz");

            return OriginalCipher;
        }

Za pomocą:

#region Set_cipher

            for (int i = 0; i < amountOfActiveArraysOfChars; i++)
            {
                Cipher = OrderDataWithSense((listKeys[i], Cipher));
            }

            #endregion set_cipher

"Cipher" został zadeklarowany na początku pliku za pomocą: "List<string> Cipher = new();".

Problem tkwi podczas przekazywania parametru drugiego - "Cipher", wygląda to jakby ten parametr miał mieć inny typ niż ten, który powinien być przekazany, ale wszystko jest okej...

Z góry dziękuję!

komentarz zamknięcia: Ale jaja, okazało się, że wywołanie metody, posiadało za dużo nawiasów i to zgubiło program. Nadal nie wiem jakim prawem dlaczego, ale problem fixed
komentarz 14 listopada 2022 przez Nabuchadonozor Gaduła (3,120 p.)

Chciałbym naddać, iż jeśli usunę drugi parametr (z całego programu), zostawiając tylko pierwszy w metodzie, wtem program przebiega prawidłowo. 

Coś musi być nie tak z tą listą "List<string> Cipher". Jednakże za cholerę nie mam pojęcia co, to nie może być trudne, tu jest gdzieś jakiś niewidzialny haczyk.

Proszę o pomoc.

komentarz 14 listopada 2022 przez Nabuchadonozor Gaduła (3,120 p.)
Wszelcy czytający ten post forumowicze,

chciałbym Wam zdradzić, iż dawno tak beretu mi nie poryło. Już Wam mówię dlaczego;

Metoda działa, jeśli usunie się pierwszy parametr. Jeśli zostawi się dwa parametry to metoda nie działa. Jednakże jeśli usunie się drugi parametr a pierwszy zostawi, metoda również zadziała.

Ktoś mi powie jakim prawem? Dlaczego parametry nie współpracują? Czy jest ktoś w stanie to racjonalnie wytłumaczyć?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 401 wizyt
pytanie zadane 10 października 2021 w JavaScript przez lysywilkoklak Początkujący (290 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 405 wizyt
pytanie zadane 16 marca 2021 w C# przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 2,102 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2015 w C# przez Arkam Nowicjusz (170 p.)

92,547 zapytań

141,390 odpowiedzi

319,509 komentarzy

61,931 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...