• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki kompilator do C++?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
25,418 wizyt
pytanie zadane 5 września 2015 w C i C++ przez jako6 Bywalec (2,550 p.)

Szukam kompilatora C++ który spełnia wymagania:

  • Ciemne tło
  • Niezawodny (Kiedys miałem Visual Studio 2010 i "Hello World" mi niechciało skompilować)
  • Darmowy
  • *Fajnie by było gdyby miał opcje robienia progrmów okienkowych

6 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 5 września 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)

Kompilator?

Może MinGW? (download)

Kiedys miałem Visual Studio 2010 i "Hello World" mi niechciało skompilować

Może po prostu źle coś robiłeś, wszystkie popularne kompilatory i środowisko programistycznie są niezawodne.

Trzeba rozwiązywać problemy a nie podchodzić na około. 

komentarz 5 września 2015 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
No tak, jak chcesz jakąś wersję GCC to ją sobie pobierasz (na przykład http://nuwen.net/mingw.html), rozpakowujesz, mówisz C::B gdzie jest kompilator i tyle.

Problem w tym, że: 1. Nie ma oficjalnej wersji GCC na Windowsy. TDM-GCC, MinGW i MinGW-w64 to technicznie nic innego niż porty; nie można po nich oczekiwać że będą szły do przodu w tym samym tempie co samo GCC - trzeba się upewnić że port działa na Windowsach, że port bibliotek Windowsowych wciąż działa etc. 2. Mało kto pomyśli żeby w ogóle zainstalować osobny kompilator. Ludzie pobierają paczkę C::B z GCC 4.7.1 i myślą że to całe nieruszalne środowisko.
komentarz 5 września 2015 przez Sebastian Fojcik Nałogowiec (43,020 p.)
Że ja do tej pory nie wiedziałem, że GCC tylko na Linuksy jest! Nigdy się tym nie interesowałem i widzę teraz braki w swojej wiedzy na temat kompilatorów.

Wielkie dzięki za rozjaśnienie sprawy. W takim razie wcale nie jest tak kolorowo jeśli chodzi o rozwój kompilatorów na Windows w stosunku do rozwoju języka. Powolutku zaczynam rozumieć ludzi, którzy programują na Linuksie.
Ale tylko powolutku, bo nadal jest to dla mnie nie do pomyślenia :-)
komentarz 5 września 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Na Windowsie jest Visual Studio i kompilator od M$.
komentarz 6 września 2015 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Inkrementowanie nazwy tablicy dynamicznej moim skromnym zdaniem nie jest błędem i powinna wskazywać na następne pole oddalone od poprzedniego o sizeof

Co do nowych standardów to nie ma to znaczenia który kompilator wspiera C++11 a który nie. Błędy wywalane na takim czymś to podstawa składnii języka. C++11 to inna bajka, konstruktory przenoszące, usuwanie const itp. Praca na wskaźnikach się nie zmienia. Jeśli się mylę, poprawcie mnie. 

Pozdrawiam. wink

komentarz 6 września 2015 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
Inkrementowanie "tablicy" (tutaj po prostu wskaźnika) jak najbardziej jest poprawne. Natomiast wywołanie delete na wskaźniku który nie został otrzymany bezpośrednio z wcześniejszego wywołania new skutkuje niezdefiniowanym zachowaniem, ergo nie jest poprawne.

(zaznaczam że nie widziałem odcinka tutoriala o którym wspomniał Sebastian więc nie wiem o jakim konkretnie kawałku kodu mówi, tylko ogólnie stwierdzam fakt.)
+1 głos
odpowiedź 5 września 2015 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
VS2015. Przy okazji, będzie można się przesiąść bez instalowania czegokolwiek dodatkowego na C# do robienia programów okienkowych.
+1 głos
odpowiedź 5 września 2015 przez Rogargol Pasjonat (16,600 p.)
Qt Crator

Od czasu jak mam QT to nie uzywam w ogole Visual Studio

Spełnia wszystkie warunki
komentarz 5 września 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Chyba QT creator :P - literówka :)
komentarz 6 września 2015 przez Rogargol Pasjonat (16,600 p.)
Owszem, polknalem jedna literke :)

Plus za czujnosc hehe
0 głosów
odpowiedź 5 września 2015 przez NoName Mądrala (5,640 p.)
jak koledzy wyżej.
Tylko i wyłącznie Visual Studio
0 głosów
odpowiedź 5 września 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Chciałeś powiedzieć IDE, a nie kompilator  :)

Z darmowych IDE to tak:

  • Code::Blocks - ale żeby ciemne theme ustawić to trochę zabawy moze być
  • Visual Studio - Może źle zainstalowałeś? Spróbuj jeszcze raz.
  • Do aplikacji okienkowych to możesz się zainteresować QT wraz z QT creator

Natomiast możesz też pobrać coś w stylu Sublime Text 2/3 Czy Notepad++ i kodzić w tym edytorku, a kompilować ręcznie używając np g++. Sublime jest świetny w kolorowaniu składni, ma domyślne czarne tło, ale problem taki, że nie ma już tej wygody jak w pełnoprawnym IDE, ale twój wybór :)

0 głosów
odpowiedź 5 września 2015 przez Newtonik Gaduła (3,660 p.)

Ja pracuje na Code::Blocks. Przyjemny kompilator darmowy ale gorszy od Visuala. Kiedys jeszcze pracowal na Dev-C ++ ale ma pewnw błedy i nie jest juz rozwijany. Dlatego polecam ci Code::Blocks.

1
komentarz 6 września 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ehh, Code::blocks to nie jest kompilator, tylko IDE!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 358 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,892 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2015 w Inne języki przez hubot Dyskutant (9,100 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 3,284 wizyt
pytanie zadane 18 października 2017 w C i C++ przez MartinPLPL Początkujący (310 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...