• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Uruchamianie programu c# na Linux

Object Storage Arubacloud
0 głosów
203 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2022 w Systemy operacyjne, programy przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)
Cześć, Napisałem program (dosyć rozbudowany zawiera wiele bibliotek) w c# .NET 4.7.2 Framework WinForms i chciałbym go uruchomić na linux lecz za pomocą wine pokazuje jakieś dziwne błędy, za pomocą mono też tylko pokazuje że jest coś nie tak, tak samo z q4wine, playonlinux czy nawet winetricks. I ja średnio rozumiem jak to działa wszystko więc nie wiem czy to jest po prostu nie możliwe aby ten program uruchomić czy to ja robię coś źle
komentarz 11 listopada 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Za mało szczegółów, żeby można było coś sensownego poradzić. Jakie błędy dostajesz?
komentarz 11 listopada 2022 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Nigdy tego nie zrozumiem po co pisać w technologii X żeby używać na systemie Y i odwrotnie... Gdzie tu logika?
komentarz 11 listopada 2022 przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)
Czasem jedna technologia dostarcza coś czego inna nie ma ponadto często na początku pisze się program i nie paczy na to że kiedyś będzie się chciało ten program uruchomić na linux trochę taki dług techniczny
komentarz 11 listopada 2022 przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)

No to tak: Chce uruchomić program Mato (https://mato-project.cf/) aplikacja działa na sys 32 bit oraz 64 bit a przynajmniej powinna korzysta z silnika przeglądarki chrome, mozilla, edge i IE (Choć nie wiem czy to ma znaczenie) korzysta też z paru innych mniejszych bibliotek
Dystrybucja: Linux Mint (Wcześniej próbowałem na ubuntu też nie działało nic)
A błędy które dostaje to:
(Wine)
image
(Mono)

(Playonlinux)

(Winetricks)

(q4Wine)

komentarz 11 listopada 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Próbowałem uruchomić tę aplikację u siebie. Miałem te same błędy. Stworzyłem nowy 32-bitowy prefix, zainstalowałem .NET framework z sugerowana opcją --force:

WINEPREFIX=/media/DataPartition/.wine32-test ./winetricks --force dotnet48

Aplikacja Mato.exe się wysypuje, tyle że błąd jest inny:

0024:err:eventlog:ReportEventW L"Application: Mato.exe\nFramework Version: v4.0.30319\nDescription: The process was terminated due to an unhandled exception.\nException Info: System.ArgumentException\n   at System.Drawing.FontFamily.GetGdipGenericSansSerif()\n   at System.Drawing.FontFamily.CreateFontFamily(System.String"...

Unhandled Exception: System.ArgumentException: Font '?' cannot be found.
   at System.Drawing.FontFamily.GetGdipGenericSansSerif()
   at System.Drawing.FontFamily.CreateFontFamily(String name, FontCollection fontCollection)
   at System.Drawing.FontFamily..ctor(String name, Boolean createDefaultOnFail)
   at System.Drawing.Font.Initialize(String familyName, Single emSize, FontStyle style, GraphicsUnit unit, Byte gdiCharS
et, Boolean gdiVerticalFont)
   at System.Drawing.Font..ctor(String familyName, Single emSize, FontStyle style, GraphicsUnit unit, Byte gdiCharSet)
   at Mato.Settings.InitializeComponent() in C:\Users\GIABYTE\Desktop\Mato\Mato\Settings.Designer.cs:line 69
   at Mato.Settings..ctor() in C:\Users\GIABYTE\Desktop\Mato\Mato\Settings.cs:line 33
   at Mato.Form1..ctor() in C:\Users\GIABYTE\Desktop\Mato\Mato\Form1.cs:line 50
   at Mato.Program.Main() in C:\Users\GIABYTE\Desktop\Mato\Mato\Program.cs:line 19
wine: Unhandled exception 0xe0434352 in thread 24 at address 7B010BE6 (thread 0024), starting debugger...

Nie znam się na C# i na tej platformie, ale zgaduje, że jest jakiś problem z czcionką.

Nie mam czasu, by wchodzić w to głębiej, ale być może wystarczy zainstalować brakujące czcionki.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 2,607 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 327 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 218 wizyt

92,543 zapytań

141,383 odpowiedzi

319,482 komentarzy

61,929 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...