• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Excel - ilość podróży służbowych przypadających na dane nazwisko i danie premii w zależności od ilości.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
472 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2022 w Systemy operacyjne, programy przez NukaNuka56 Obywatel (1,080 p.)

Hej,

Mam problem z zadaniem z excela.

Dla każdego pracownika utwórz zestawienie ilości jego podróży służbowych, a następnie przydziel mu premię w zależności od ilości delegacji:

Do 5 10%, do 10 – 20%, do 15- 30% i powyżej 40% zgodnie z tabelą.

0

10%

5

20%

10

30%

15

40%

To zliczenie premii wydaje mi się,że trzeba zrobić poprzez: WYSZUKAJ.PIONOWO

Natomiast nie wiem jak zliczyć Ile razy dana osoba była w delegacji.

 

1
komentarz 10 listopada 2022 przez TOWaD Mądrala (5,700 p.)

może sumy częściowe i licz jak na tym video

3
komentarz 11 listopada 2022 przez VBService Ekspert (251,210 p.)

@NukaNuka56, przepraszam, że trochę offtop-owo, ale Patrycja Andrycz ma zdolności Biolokacyjnewinkangel

 

komentarz 11 listopada 2022 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,280 p.)
Dwie podróże zrobiła za jednym razem, Lublin i Mielec nie są daleko od siebie.
komentarz 11 listopada 2022 przez VBService Ekspert (251,210 p.)

No dobra, skoro data powrotu z Mielca jest wcześniejsza, to gdzie wróciła? Do Lublina? Czy do miejsca gdzie zawsze wracała ze wszystkich podróży służbowych? laugh

 

BTW, z Mojego doświadczenia, w podróży służbowej w danym okresie czasu byłem tylko w jednym miejscu, stąd Mój offtop-owy żart (i zdziwienie) wink

3
komentarz 11 listopada 2022 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,280 p.)
Mój komentarz także jest z przymrożeniem oka, ale nie takie rzeczy się na kilometrówkach robi :)
1
komentarz 12 listopada 2022 przez neo1020 Dyskutant (8,430 p.)

@VBService, Może miała home office w Lublinie a w Mielcach była u kochanka ? cheeky

komentarz 12 listopada 2022 przez VBService Ekspert (251,210 p.)

Czyli wniosek, dla tych co nie wierzą w cuda, w delegacji (podróże służbowe) cuda jak najbardziej się zdarzają i jeszcze Nam za to płacą.  laugh

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 listopada 2022 przez Krzysztofs1234 Użytkownik (890 p.)
wybrane 13 listopada 2022 przez NukaNuka56
 
Najlepsza
W wierszu 11 być może ktoś pomylił dni. Chyba że p. Patrycja była w delegacji w Lublinie, gdzie nie pobyła jednego dnie i od razu wysłano ją w delegacji do Mielna. Pobyła sobie w Mielnie, później wróciła do Lublina, gdzie pierwotnie była w delegacji, a stamtąd już do standardowego miejsca pracy. Nie wiem, może taka zagnieżdżona delegacja czy tam delegacja-matrioszka, nie znam się.

Wracając do zadania, możesz zrobić sobie tabelę pomocniczą. Skopiuj sobie kolumny z imionami i nazwiskami gdzieś obok. Zaznacz je, przejdź do karty dane i usuń duplikaty. Obok możesz policzyć, ile było wyjazdów dla każdej z osób. Funkcja LICZ.WARUNKI będzie pasować - jednym kryterium będzie imię, a drugim - nazwisko.

Jeśli chcesz wykorzystać WYSZUKAJ.PIONOWO dla zakresów, to musisz użyć tę funkcję z dopasowaniem przybliżonym i zmodyfikować tabelę tak, żeby przedstawiała odpowiednie zakresy. https://www.youtube.com/watch?v=gS-yF-0xTJ8&t=312s

Innym sposobem będzie po prostu zagnieżdżona funkcja JEŻELI, w której zakresy przekażesz funkcją ORAZ.
0 głosów
odpowiedź 11 listopada 2022 przez neo1020 Dyskutant (8,430 p.)
licz jeżeli lub licz warunki

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 2,229 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,409 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2015 w C i C++ przez jacobix Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 3,137 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...