• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

pierwsza strona - opinia

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
576 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2022 w Nasze projekty przez juampi Użytkownik (610 p.)
Cześć!

Właśnie wrzuciłem swoją pierwszą stronę www na hosting - hosting darmowy, ponieważ jest to stan przejściowy strony i jak zrobię trochę więcej to kupie hosting i domenę.

Chciałbym was zapytać co myślicie, jaka jest wasza opinia :)

link: https://jcubing.000webhostapp.com
komentarz 13 listopada 2022 przez marilou15 Nowicjusz (100 p.)
Mi się podoba :D
komentarz 13 listopada 2022 przez juampi Użytkownik (610 p.)
Dzięki :)
komentarz 17 listopada 2022 przez Bart3on Użytkownik (620 p.)

@juampi, Kolor boxów za ciemny jak dla mnie. Bym go trochę podjaśnił pozatym git

komentarz 17 listopada 2022 przez juampi Użytkownik (610 p.)
właśnie skończyłem aktualizację :) zobacz sobie

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 12 listopada 2022 przez toko Mądrala (7,210 p.)
wybrane 17 listopada 2022 przez juampi
 
Najlepsza
Pomysł na stronę jest ok, materiał widzę, że chyba jeszcze niedokończony, więc nie będę oceniał, ale wykonanie (w sensie graficznym) jest średnie.

Masz baaaaaardzo dużą stopkę i trochę średnio to wygląda. To samo tyczy się heada - są tam tylko 4 słowa, bez obrazków, a zajmuje pół ekranu (Jcubing.pl, Kostki Rubika, Menu, i jakiś ciemnozielony pasek). Mogłoby fajnie wyglądać z logo obok JCubing.pl, lub jako tło. Zrobiłbym też tak, żeby JCubing.pl było linkiem do strony głównej - wiele osób tak robi i ludzie są przyzwyczajeni, że jak klika się logo lub nazwę czegoś, to prowadzi ich to do strony głównej. Dodatkowo nazwa w formie adresu jeszcze bardziej to sugeruje. W stopce masz linka do youtuba - jest tak zrobiony, że ciężko go zauważyć. Mógłbyś dodać jakąś ikonę youtuba lub jakiś iframe itp. z twojego kanału. Mógłbyś też zrobić, żeby mail prowadził do mailto:juampiifake@gmail.com

Co do głównej strony - trochę wszystko zbyt monotonnie, w tylko kolorystyce szaro-białej i część pogrubiona. Niektórych może to po prostu odstraszyć. Dodałbym więcej stylów, kolorów, może jakiś obrazek. Trochę większe wszystko i może jakoś sensowniej ułożone, niż po prostu pod sobą i wyśrodkowane.

Menu jest schowane i dla małej rozdzielczości jest ok, ale u mnie wysunięte nie przeszkadza (dopóki nie zasłania mi contentu z samego brzegu), więc zrobiłbym tak żeby do jakiejś rozdzielczości menu było schowane i do wysunięcia przez użytkownika, a jeśli jest większa szerokość ekranu - dołożyć menu obok kontentu, beż żadnego wysuwania i nasuwania się na zawartość.

Przeszkadza trochę też brak specjalnych, odróżniających się stylów linków, nie wiadomo co można kliknąć, a co nie. Mieszają się też linki z kategoriami (kategorie są tylko pogrubione).
komentarz 17 listopada 2022 przez juampi Użytkownik (610 p.)

@toko,  okej zrobiłem menu na peceta (automatyczne przy rozdzielczosci wiekszej niz 1400px) i zmienilem kolory oraz czcionke. aktualizacja niedlugo :)

1
komentarz 17 listopada 2022 przez juampi Użytkownik (610 p.)

@toko, aktualizacja wyszla przed chwila. zobacz sobie. (i zobacz sobie tez na telefonie :) )

1
komentarz 17 listopada 2022 przez toko Mądrala (7,210 p.)
Hmm.. Jest dobrze! Wygląda spoko. Myślę, że gdy menu jest cały czas otwarte, mógłbyś całkiem usunąć nagłówek, bo tytuł i tak jest w menu, a nie zajmowałby miejsca na stronie przed zawartością. Mógłbyś też zrobić taki efekt, że jak użytkownik przewinie poniżej menu, to ono pozostanie ciągle z boku, w tym samym miejscu na ekranie.
2
komentarz 17 listopada 2022 przez juampi Użytkownik (610 p.)
dzięki! Długo pracowałem nad wyglądem. zostało jeszcze tylko podmienić obrazy i napisać poradniki :) wydaje mi się że logo powinno zostać, moze je pomniejsze i dodam obraz obok. no i moze sproboję "przykleic" menu do użytkownika. Jak coś zmienie to dam znac tutaj :)
1
komentarz 18 listopada 2022 przez juampi Użytkownik (610 p.)
Changelog 18.11.2022

- poprawiono responsywność

- nowy poradnik: metoda cfop - cross

-dodano kilka kolorowych obrazków

- naprawiono ramkę występującą wokół niektórych linków (element .border1 )
+2 głosów
odpowiedź 11 listopada 2022 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Popracowałbym szczególnie nad doborem kolorów, zwłaszcza tekstu i może typografią.

Przycisk do menu jest w dość nietypowym miejscu.

Ogólnie od strony graficznej - sporo jest do poprawy.
komentarz 12 listopada 2022 przez juampi Użytkownik (610 p.)
ok... a jestes w stanie mi powiedziec co konkretnie ci nie pasuje? dzieki za rady! na pewno posiedze sobie w css :)
komentarz 12 listopada 2022 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Przykładowo nie do końca podoba mi się biały tekst na szarym tle - za mały kontrast IMO.

Nie będę się rozpisywał, bo na UX/UI się nie znam. Ale tak graficznie jest średnio - takie strony robiło się 15-20 lat temu :)

To nie oznacza, że czeka Ciebie dużo pracy. Czasem pół godziny i zmiany w stylach kaskadowych przynoszą świetne rezultaty.

Jak nie masz "pomysła" na projekt graficzny to "zrzynaj" od specjalistów !!! :)

Strony z gotowymi templates są dobrym przykładem, duża część, szczególnie najlepiej sprzedających się szbalonów stanowi ciekawy przykład pod własny projekt.
0 głosów
odpowiedź 12 listopada 2022 przez VBService Ekspert (251,210 p.)
edycja 22 listopada 2022 przez VBService

Zmieniłbym sposób "wysuwania" menu, bo width (zawartość "pływa") nie za bardzo się do tego nadaje: on-line (spowolniłem transition dla prezentacji).

Proponuje użyć translatex() i zamiast w js-ie manipulować element.style użyj element.classList: on-line.

mySidenav.classList.add('open');
.open { /* .sidenav */
  transform: translatex(0);
}

 

P.S.2 możesz też spróbować "ostylować" scrollbar-a w menu. laugh

P.S.3. poczytaj też: difference between addEventListener and onclick [ 1 ] [ 2 ]

komentarz 12 listopada 2022 przez juampi Użytkownik (610 p.)
o kurcze w js to nie za bardzo siedze ale wow dzk za pomysly - na pewno sprawdze :)
1
komentarz 14 listopada 2022 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Fajne przykłady!

Podobne pytania

+6 głosów
5 odpowiedzi 751 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2018 w Nasze projekty przez Daniel123 Początkujący (420 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 129 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2015 w Nasze projekty przez Wilier Bywalec (2,570 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 972 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...