• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zarządzanie treścią na blogu html/css/js

Object Storage Arubacloud
0 głosów
119 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2022 w HTML i CSS przez XxM44T1xX Nowicjusz (150 p.)
Witam wszystkich. Ostatnio zacząłem budować bloga w html/css opartego na serwerze node.js. Zatrzymałem się na momencie w którym zdałem sobie sprawe z tego, że nie wiem jak zrobić edytor który by był dla redaktorów aby mogli dodawać posty na mojej stronie. Posty byłyby zapisywane w bazie danych i renderowane na stronie. Słyszałem, że wordpress jest spoko rzeczą lecz ja wole aby wygląd był na html/css a serwer na node js. I teraz pojawia się pytanie. W jaki sposób zrobić coś na zasadzie jakiegoś sytemu zarządzania stroną ? A może można uzyć wordpressa tylko do dodawania treści a nie koniecznie budować na nim całą stronę ? Za dobre odpowiedzi dziekuje :)
komentarz 6 listopada 2022 przez VBService Ekspert (252,720 p.)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 listopada 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
Tzn cięzko mi zrozumieć co masz na myśli ale jeśli chodzi o systemy zarządzania treścią to są nimi tzw. CMS
https://ks.pl/slownik/co-to-jest-cms

Taki CMS morzesz wykorzystywać do np. strony w HTML postawionej na wordpresie
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=jEo-RVOBKCc&itct=CBEQpDAYBSITCJLEjvGX5M4CFVSeHAodVQMJIVISd29yZHByZXNzIGxvY2FsIHBs&client=mv-google&gl=PL&hl=pl&ab_channel=LearnWPOnline
komentarz 7 listopada 2022 przez XxM44T1xX Nowicjusz (150 p.)
Chodzi o to, że chce zbudować stronę samemu-kodem a nie korzystać z edytora wordpress. Natomiast potrzebuje narzędzia które działało byc z serwerem noe.js aby móc nim dodawać treści, zarządzać kontentem na stronie itd itp.
komentarz 7 listopada 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
ale nie będzie istniało takie narzędzie które to będzie robić "just like that" do twojej strony, bazy i serwera. Musisz sam napisać funkcje, formularze, komponenty całą logikę która będzie umożliwiała dodzwanianie, aktualizacje, modyfikacje treści

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 163 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2018 w HTML i CSS przez pattryk95 Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 210 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2018 w HTML i CSS przez Gucci Gaduła (4,580 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 222 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2023 w PHP przez Piotrek2713 Mądrala (5,340 p.)

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...