• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows Server 2022 - GPO dla lokalnych kont

Object Storage Arubacloud
0 głosów
308 wizyt
pytanie zadane 3 listopada 2022 w Systemy operacyjne, programy przez wotik Nowicjusz (120 p.)
Witam

Windows 2022 Server bez AD. Czy jest możliwość przypisania konkretnych ustawień w GPO ale dla WYBRANYCH LOKALNYCH kont użytkowników. Jeśli dokonuję ustawień w GPO to są to ustawienia które dotyczą wszystkich użytkowników, w tym administratorów, a tego bym nie chciał.

Chodzi mi tylko o to aby np TYLKO osoby logujące się do serwera poprzez RDP miały ograniczony dostęp np do panelu sterowania, etc.

Jakieś pomysły?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 listopada 2022 przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,350 p.)
Jeżeli nie masz dużej ilości kont to spróbuj dodać do nich grupę gdzie mają zezwolenia na rdp, ale brak usług systemowych o których piszesz.
komentarz 3 listopada 2022 przez wotik Nowicjusz (120 p.)
Hmmm... nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi, bo właśnie to chcę uzyskać o czym piszesz...

Mam grupę użytkowników i właśnie jej chcę przypisać określone "uprawnienia" przez GPO, ale są to użytkownicy lokalni, nie domenowi.

Możesz bardziej rozjaśnić co masz na myśli...?
komentarz 3 listopada 2022 przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,350 p.)
Masz użytkowników i tam masz uprawnienia, które pozwalają im na rdp, zrób drugą grupę gdzie ograniczysz im dostęp do tego wszystkiego. Lokalni czy domenowi jeden kij.

https://www.prajwaldesai.com/disable-control-panel/
komentarz 3 listopada 2022 przez wotik Nowicjusz (120 p.)
Ok, tylko właśnie jak otwieram przystawkę Zarządzanie zasadami grupy to mam komunikat "Aby zarządzać zasadami grupy musisz zalogować się na komputerze za pomocą konta użytkownika domeny" a ja domeny nie mam...

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 186 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 555 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez zidamian Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 306 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...