• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Połączenie się z bazą danych w Visual Studio Code

Object Storage Arubacloud
0 głosów
826 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2022 w Systemy operacyjne, programy przez Bilib Użytkownik (990 p.)

Witam!

Borykam się z problem połączenia się z bazą danych w programie Visual Studio Code. Zainstalowałem rozszerzenia SQLTools oraz SQLTools MySQL/Maria DB. Skonfigurowałem moją bazę z następującymi parametrami:

{
    "mysqlOptions":
    {
        "authProtocol": "xprotocol"
    },
    "previewLimit": 50,
    "server": "localhost",
    "port": 33060,
    "driver": "MySQL",
    "name": "MySQL_Local",
    "database": "new_database",
    "username": "root"
}

W zanadrzu pobrałem i zainstalowałem MySQL Community z podanego linku: https://dev.mysql.com/downloads/windows/installer/8.0.html (tutaj wydaje się być wszystko w porządku, w MySQL Shell łączę się normalnie z bazą).

Problem polega na wyświetlaniu następującego komunikatu po próbie testu połączenia w VS Code:

Client option 'pooling.maxIdleTime' does not support value 'NaN'.

Nie rozumiem na czym polega błąd i w którym momencie zrobiłem coś źle. Proszę o sugestie w rozwiązaniu tego problemu.

2
komentarz 2 listopada 2022 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
Port domyślny dla MySQL/MariaDB to 3306. Spróbuj z nim.
1
komentarz 2 listopada 2022 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

@Bilib, Swojego czasu moje rozszerzenie do baz danych (https://marketplace.visualstudio.com/items?itemName=bajdzis.vscode-database)  było jedynym teraz już nikt tego nie używa ;D Ale wiem w czym może być problem. Rozszerzenia są pisane w node.js którego paczki nie wspierały lub nadal nie wspierają najnowszego sposobu autoryzacji który jest ustawiony jako domyślny od MySQLa w wersji 8. 

Spróbuj zmienić autoryzacje na starą 'mysql_native_password' może w tym jest problem.

komentarz 2 listopada 2022 przez Bilib Użytkownik (990 p.)
Bardzo dziękuję za pomoc. Ustawiłem port na 3306 oraz zmieniłem autoryzację na 'mysql_native_password' (w tym celu uruchomiłem mysql w cmd, utworzyłem nowego usera, przyznałem uprawnienia itd.). Również dla authProtocol zmieniłem z xprotocol na default. Teraz wszystko działa.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 920 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2021 w C# przez kubaa322 Użytkownik (710 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 345 wizyt

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...