• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szpiegowanie, intruz na komputerze.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
233 wizyt
pytanie zadane 30 października 2022 w Bezpieczeństwo, hacking przez shv128 Nowicjusz (120 p.)
Witam, od jakiegoś czasu a dokładniej po rozstaniu z EX, mam wrażenie a nawet jestem w 100% pewny że ktoś szpieguje mój komputer oraz telefon. Skanowałem system różnymi antywirusami lecz bezskutecznie czasem wykrywa jakieś ADware ale i tak jest cały czas coś nie tak komputer był skanowany takimi programami jak:
- Malwarebytes
- SPYBOT
- Rootkit Revaler
- TDSSKILLER
- AVAST
Czasem niektóre z tych programów głównie chyba w sumie spybot wykrył jakieś adware i jakieś inne duperele.
Co robić pany bo troche mnie to przerasta nie wiem jak zwalczyć co może być przyczyną tego problemu jak sie przed tym chronić.
Logi z SPYBOT:
https://pastebin.com/nX2SY8Dc    (log hjt)
https://pastebin.com/sdmRzy3L (log spybot)
Licze na jakies rady bo kurde samemu tego nie ogarne za cholere a brak prywatności na własnym PC troche dobija.

Pozdrawiam i z góry dzięki  wielkie za chęć pomocy.
3
komentarz 30 października 2022 przez NoteDS Użytkownik (560 p.)
przeniesione 30 października 2022 przez ScriptyChris
Dlaczego myślisz że ktoś ci "szpieguje" komputer?
komentarz 30 października 2022 przez NoteDS Użytkownik (560 p.)
nwm, sformatuj komputer i wyczyść telefon porzuć konta i załóż nowe.
komentarz 30 października 2022 przez shv128 Nowicjusz (120 p.)
Spoko wiadomo ale jak zabezpieczyć siec i komputer przed atakami bo jak pisalem juz format robilem a i tak mam wrazenie ze przy instalowaniu aktualizacji czy gdzies nawet przy pozniejszym uzytkowaniu ktos sie jakos wpiernicza doslownie na tego kompa wiec nie wiem czy to mozliwe że jakies porty są pootwierane czy coś jeśl tak to jak najbardziej ograniczyć ich ilosc i jakim programem to najlepiej sie robi bo jak narazie to taka odpowiedz ala aa boli cie brzuch a to wez tabletke. Brałem kurde tabletke i nie pomaga temu pisze na forum "PASJA INFORMATYKI" bo tutaj macie wieksze pojecie.
komentarz 30 października 2022 przez shv128 Nowicjusz (120 p.)

@NoteDS, mo i bardziej zalezalo mi na tym by ktoś kumaty zajrzał do tych logów przedewszystkim.

Dodaje jeszcze wynik skanowania z ESET Online Scannner dosłownie przed chwilą zrobione.

2022-10-30 15:38:01
Przeskanowane pliki: 280800
Wykryte pliki: 4
Wyleczone pliki: 4
Całkowity czas skanowania 02:14:58
Stan skanowania: Zakończono
C:\Program Files\Napisy24\Napisy24Update.exe    odmiana wykrycia Win32/OpenSubtitles.A potencjalnie niepożądana aplikacja    wyleczone przez usunięcie

C:\Users\sfff\Downloads\ALLPlayerPL.exe    odmiana wykrycia Win32/OpenSubtitles.A potencjalnie niepożądana aplikacja    wyleczone przez usunięcie

C:\Users\sfff\Downloads\SUPERAntiSpywarePro.exe    odmiana wykrycia Generik.LZEGKDF koń trojański    wyleczone przez usunięcie

C:\Users\sfff\Downloads\uTorrent.exe    Win32/OfferCore.C potencjalnie niepożądana aplikacja    wyleczone przez usunięcie

 

komentarz 1 listopada 2022 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Wszystko jest dobrze. Tylko nie instaluj już więcej tych śmieciowych aplikacji. Wywal wszystko i zostaw sobie tylko defaultowego antywirusa(defendera), on w pełni wystarcza.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 października 2022 przez MarcelM Początkujący (340 p.)
idź do EX :)
komentarz 30 października 2022 przez shv128 Nowicjusz (120 p.)
Dzięki za bardzo pomocną odpowiedź ale nie rozwiazuje to mojego problemu..
komentarz 30 października 2022 przez MarcelM Początkujący (340 p.)

Nikt cię nie szpieguje.

   ~Jean Passepartout

komentarz 31 października 2022 przez shv128 Nowicjusz (120 p.)
To sarkazm tak?
komentarz 3 listopada 2022 przez MarcelM Początkujący (340 p.)
nie

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 693 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 1,182 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2021 w Bezpieczeństwo, hacking przez Maxxxii Obywatel (1,260 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 126 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez Eldus Nowicjusz (120 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...