• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

MacBook Pro A1278 - łapie dziwnie zwiechy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
99 wizyt
pytanie zadane 28 października 2022 w Sprzęt komputerowy przez Pico Obywatel (1,330 p.)
Witam, mam takiego MacBooka jak w tytule i od kilku dni występuje taki problem że na każdą akcję reaguje on ze znacznym opóźnieniem. Np. Kliknę w jabłuszko w lewym górnym rogu i dopiero po 30 sekundach pojawi się menu. Problem ustępuje jak przycisnę obudowę od dołu w okolicy dysku/CD-romu. Razem z bardziej doświadczonym znajomym rozkręciliśmy go i on sądzi że to masa może być uszkodzona, ale wolę dopytać czy wy macie jakieś teorie na ten temat
komentarz 28 października 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
to się idzie do serwisu, salonu z takim sprzętem a nie pyta na forum skoro od kilku dni masz, to pewnie nowy.
komentarz 28 października 2022 przez Pico Obywatel (1,330 p.)
Niee, to jest sprzęt z 2011 roku, w dodatku kupiony używany więc no …
komentarz 29 października 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

@Pico, 

i on sądzi że to masa może być uszkodzona

Jak to masa? Skąd ten pomysł?

Może któraś z taśm się obluzowała.

komentarz 29 października 2022 przez Pico Obywatel (1,330 p.)
Taśmy odpinana i podpinane wszystkie spowrotem więc też chyba nie. Taśmę dysku to wgl wymieniałem i ładnie śmigał właśnie do niedawna
komentarz 29 października 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Być może któraś z nóżek układów lub gniazd się odlutowała, skoro reaguje na docisk. No ale to musiałby zobaczyć to ktoś obeznany z tematem.
komentarz 30 października 2022 przez Pico Obywatel (1,330 p.)
Jak teraz myślę, to czy to może być taśma dysku? Niby ją wymieniałem, ale może jakimś cudem znowu padła. W recovery mode działa normalnie bez zwiech, a dopiero jak np próbuję robić coś z dyskiem to strasznie długo mu to zajmuje. Dysk podpiąłem do stacjonarki i jeszcze jest w bardzo dobrym stanie

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 192 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2022 w Sprzęt komputerowy przez Pico Obywatel (1,330 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 307 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez Karson Obywatel (1,000 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,696 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2021 w Sprzęt komputerowy przez o.li.e Nowicjusz (150 p.)

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...