• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z instrukcją warunkową

Object Storage Arubacloud
0 głosów
177 wizyt
pytanie zadane 25 października 2022 w C i C++ przez piotr_domanski Bywalec (2,080 p.)

Witam, mam następujący prblem z instrukcją warunkową:

Kod:

cout << "-------------------------------------------------------------------------------------------" << endl;
         cout << "Czy chcesz wrócić do początku czy do menu głównego? Wpisz POWROT, aby wrócić do podmenu" << endl;
         cout << "Aby wrócić do menu głównego kliknij (x) i naciśnij ENTER" << endl;
         cout << "-------------------------------------------------------------------------------------------" << endl;
         cin >> wyraz2;   /////////powrot
              if (wyraz2 == "Powrot")

                   goto podmenu_powrot;

               else

                  goto menu1;

Jest to fragment kodu z mojego projektu. używam funkcji goto, kiedy wpisuje powrot to wraca do tego momentu kodu gdzie chce, natomiast druga część else nie działa. Przechodzi mi do tego samego miejsca gdzie w pierwszej sytuacji. 

Czy ktoś może coś podpowiedzieć jak to rozwiązać. Strasznie się męczę z tymi warunkami. 

1
komentarz 25 października 2022 przez VBService Ekspert (253,100 p.)

BTW, piszesz w kodzie

Wpisz POWROT, aby wrócić do podmenu

a później

if (wyraz2 == "Powrot")

w ten sposób wprowadzasz w błąd użytkownika programu

POWROT w c++ to nie to samo co Powrot  [ on-line ]

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 25 października 2022 przez Great Stary wyjadacz (12,340 p.)
Nie używaj goto.
komentarz 25 października 2022 przez piotr_domanski Bywalec (2,080 p.)
to może być przyczyną tego
komentarz 25 października 2022 przez Great Stary wyjadacz (12,340 p.)
Podany fragment nie wystarczy do wskazania przyczyny. Wstaw cały kod, lub mniejszy działający przykład reprodukujący problem. Należy unikać stosowania goto. Praktycznie każde goto może zostać zastąpione przez poprawne używanie pętli, funkcji, instrukcji warunkowych etc.
komentarz 25 października 2022 przez piotr_domanski Bywalec (2,080 p.)
zrobiłem to za pomocą switch i case, goto działa.
komentarz 25 października 2022 przez Great Stary wyjadacz (12,340 p.)
Możesz używać goto równie dobrze jak możesz smarować chleb laską dynamitu, albo krzesłem.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 273 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2019 w PHP przez karoloo Użytkownik (530 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 258 wizyt
pytanie zadane 14 września 2021 w JavaScript przez TheDarkSide Użytkownik (930 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 146 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2020 w PHP przez saseq Nowicjusz (140 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...