• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Panowie, napisałem sobie bloga, chce ktoś sprawdzić?

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
260 wizyt
pytanie zadane 23 października 2022 w Nasze projekty przez marcin99b Szeryf (82,040 p.)

Na start chciałem zrobić MVP, wygląd jest do dopracowania i pierwsze posty to głównie popularne tematy - później postaram się dodawać bardziej specjalistyczne rzeczy, ale całość chce utrzymywać w konwencji odpowiedzi na popularne tematy

https://faqprogramisty.pl/

Zrobione z użyciem gatsby
Jest na githubie https://github.com/Marcin99b/faqprogramisty.pl

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 25 października 2022 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
Ejj, bardzo fajny, minimalistyczny blog:) i plusik za pomysł FAQ

A czy w takim razie nie chcesz wszystkich nagłówków utrzymywać w formie pytań? Tzn konkretnie ten nagłówek "Pomysły na projekty" się teraz wyróżnia i już mnie boli, że nie jest w formie pytania :D

Poprawiłabym trochę pojedynczą stronę artykułu, bo wydaje mi się, że tam już ten tekst ze strony głównej nie jest potrzebny, a wygląda jak część artykułu. Mam na myśli to "Zaczynasz naukę programowania? Jesteś na jednym z początkowych etapów? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania". Dodatkowo sama data za słabo się wyróżnia i gubi się w tym tekście. To w sumie takie bardziej UI poprawki.

A w samych tekstach delikatnie zbyt dużo "…" się pojawia, pomyślałabym nad pozbyciem się tego, bo możliwe że wcale nie jest to potrzebne.

Achh i jakoś tak blog, a bez kilku zdań "o mnie". Coś by się jednak przydało napisać, żeby przedstawić się czytelnikom:)

PS. sorry, jeśli pytanie było faktycznie tylko do "Panów" :D
0 głosów
odpowiedź 24 października 2022 przez Jacek0325 Obywatel (1,040 p.)

Gratuluję stworzenia bloga, sprawia on dobre wrażenie. Mam też pierwszą uwagę smiley

W stopce strony czytamy:

Jeśli znalazłeś jakiś błąd lub masz pomysł co można dodać/poprawić?

Usunąłbym słowo "jeśli", które sugeruje, że będzie przecinek i dalsza część zdania wink 

komentarz 24 października 2022 przez marcin99b Szeryf (82,040 p.)
Rzeczywiście, nie zauważyłem tego

Już naprawione
0 głosów
odpowiedź 25 października 2022 przez Nudzi mi się Gaduła (4,460 p.)
Jeżeli numerujesz wpisy nie sugeruje to żeby czytać je po kolei? Zaczynał bym od 1. albo usunął numerację.

Jeżeli przekierowyjesz ludzi na githuba zmienił bym read.me. informacja o technologii a nie projekcie wygląda słabo.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 256 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2023 w Nasze projekty przez Piotrek2713 Mądrala (5,340 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 248 wizyt
pytanie zadane 20 października 2020 w Nasze projekty przez Czarus0 Obywatel (1,040 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 126 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...