• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem ze studiami jako human

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
203 wizyt
pytanie zadane 23 października 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Mefju337 Nowicjusz (120 p.)
Hej! No cóż czuję że wylądowałem z ręką w nocniku, jestem w 3kl lo i za rok będę zdawał maturę z roszerzeń: Ang + biologia lub polski.

Dużo osób mówiło (a przynajmniej mi) o tym jak to cudownie bez studiów znaleźli pracę bo sami się nauczyli programować, aż tu nagle dowiaduje się że często pracodawca wymaga papierka że studiów bo jest tyle kandydatów, że woli osobę sprawdzoną niż kogoś kto choć umie, to nie ma tak uniwersalnej wiedzy jak absolwent informatyki. Dodam że końcowo chce pracować jako front end. (Jestem okolice Krakowa)

W 99% kierunków punktuje fizykę i matematykę, a parcie na te kierunki jest ogromne więc nie wiem czy dałbym radę się dostać mając rozszerzenie tyko z ang.

Majza i fizyka to dla mnie zmora i jak się nawet dostanę to oczywiście mogą mnie wydupić XD.

I tu pytanie, co byście zrobili w takiej sytuacji?
komentarz 23 października 2022 przez Mihoteo Bywalec (2,360 p.)
Kończyłem informatykę rok temu na olsztyńskim uniwersytecie. Przez pół roku szukałem potem pracy jako Backend Developer i na żadnej rozmowie o prace nikt nie zwracał uwagę na mój dyplom. Mój obecny pracodawca rozmawiał ze mną o moich projektach które robiłem sam do swojego portfolio. W 99% przypadku odrzucali moje cv przez brak doświadczenia komercyjnego finalnie załapałem się gdzieś na staż tylko musiałem latać po urzędzie pracy aby taki staż zorganizowano. Finalnie firma miała darmowego pracownika a ja dostawałem mała wypłatę z urzędu pracy z gwarancją, że po stażu zostanę zatrudniony na minimum 3 miesiące jeśli dobrze pamiętam. Bo to był jedyny warunek jaki urząd pracy nakładał na pracodawcę, że po stażu muszę zostać zatrudniony.

Dodatkowo znam jedną osobę która po szkole zawodowej związanej z gotowanej obecnie pracuje jako programista fullstack więc uważam, że uniwersytet czy papier z danego kierunku na ten moment nic nie zmieni.
komentarz 23 października 2022 przez Mihoteo Bywalec (2,360 p.)

W 99% kierunków punktuje fizykę i matematykę, a parcie na te kierunki jest ogromne więc nie wiem czy dałbym radę się dostać mając rozszerzenie tyko z ang.

To już musisz spojrzeć na wymagania uniwersytetu czy politechniki na którą byś chciał kandydować osobiście pisałem mature rozszerzoną tylko z języka obcego i informatyki.

 

Na samych studiach faktycznie jest dużo matematyki szczególnie na początku choć robiąc taki frontend mało co z niej może się przydać. Na pewno ułatwia to zrozumienie pewnych konceptów matematycznych które potem odwzorowuje się w programowaniu.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 października 2022 przez Nudzi mi się Gaduła (4,460 p.)
Mało firm patrzy na ukończone studia. Raczej korpo i na wyższe stanowiska, ewentualnie jeszcze urzendy.

Jeżeli będziesz miał ciekawe projekty to i bez papierka się dostaniesz. Szukał bym wtedy po jakichś praktykach czy stażach (nawet darmowych) żeby nadrobić doświadczeniem zawodowym.

W ostateczności są jeszcze studia zaoczne, często mają prostrze egzaminy.
+1 głos
odpowiedź 23 października 2022 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
edycja 23 października 2022 przez spamator12
dyplom to bzdura, a w IT to juz w ogole sie nie liczy. Jedyne o co prosi pracodawca to o przyklady/gita. Jezeli ktos mysli, ze papierek wygra z np stworzona apka przez samouka to grubo sie myli, no chyba ze w firmie janusza hackiera co plywa na dofinansowaniu/tarczy/dotacjach (chwilowka).

Praca, praca i jeszcze raz praca. Im wiekszy i rozbudowany projekt, tym wieksza szansa na zatrudnienie.

Oczywiscie niektore korpo cos tam smeca, ale ja zawsze daje takie przyklady, ze nikt nie potrafi ich tam zrobic - no moze w kilka osob z kolegami i to poswiecajac pare miesiecy :) I na tym rozmowa sie konczy. Jak korpo ma ego no to sie obrazaja ( itak bys z takimi becwalalmi nie pracowal) :) A jak ludize sa normlani no to z nimi pracujesz. Raz dostalem odpowiedz od pm "wziolbym pana ale polityka jest tutaj skopana i musza byc studia informatyczne, jest to strata dla firmy ale nic nie poradze, sam chcialbym z panem wspolpracowac" - do dzisiaj jestesmy dobrymi kumplami, polecamy siebie nawzajem, ale do firmy nie przyjeli :) PO jakims czasie tl z tamtad odszedl...

 

Takze jak jestes dobry to dobra firma Cie zatrudni, a nawet jak nie to zazwyczaj jest kultura i powiedza Ci co jeszcze ich zdaniem musisz nadrobic. A pchac sie do januszeksu aby cos udowadniac to szkoda czasu i oznacza, ze sie nie szanujesz i zebrzesz o prace. No ale sa rozne sytuacje i niekiedy pieniadz sie nie spina, to nie mnie oceniac.
komentarz 23 października 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
pracodawca to o przyklady/gita

:D tego też nie spotkałem.
komentarz 20 grudnia 2022 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
Ze co? NIe spotkales sie z pracodawca ktoremu przedstawiasz efekty swojej pracy? To co ty w tajnych sluzbach pracujesz?:)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,549 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez mty Nowicjusz (120 p.)
+2 głosów
3 odpowiedzi 599 wizyt
0 głosów
6 odpowiedzi 1,076 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2017 w Offtop przez Geek1234 Użytkownik (570 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...